Zprávy11. března  2016 v 09:45  

Královéhradecký kraj chystá další kolo kotlíkových dotací. O to první byl obrovský zájem

Kouřící komín - Foto: Ladislav Bába

Kouřící komínFoto: Ladislav Bába

Letošní první kolo takzvaných kotlíkových dotací skončilo. Hejtmanství nyní jednotlivé žádosti postupně posuzuje a ty, které jsou v pořádku, schvaluje. Kraj měl připravených 100 milionů korun, o které lidé zažádali během čtrnácti dnů.

„Náš kraj vyhlásil výzvu na podávání žádostí 16. ledna. Máme pro dvě třetiny podaných žádostí už připravené smlouvy a zbytek smluv bude připraven k podpisu do 6. dubna," říká náměstek hejtmana Otakar Ruml z KSČM. 

Lidé vyčerpali 100 milionovou částku, kterou měl kraj připravenou během 14 dnů. 

Což podle hejtmana Lubomíra France z ČSSD vedení kraje nečekalo: „Ten průběh nás docela překvapil, protože ty žádosti na které jsme měli peníze, tak opravdu byly podány v rekordním čase. My je dneska vyřizujeme a myslím si, že administrace těch žádostí bude ukončena do měsíce." 

Čtěte také: Na výměnu kotle mohou zájemci získat dotaci téměř 128 tisíc korun

Celkem o příspěvek na nový ekologický kotel požádalo téměř tisíc lidí. 

Chybně podaných žádostí je podle Otakara Rumla minimum: „Máme vyřazeno asi 30 žádostí pro nějaké nedostatky. Což je velmi málo. A dává to těm neúspěšným žadatelům šanci se přihlásit i v druhém kole." 

Zbytek smluv chce hejtmanství zpracovat do konce dubna. 

smog - Foto: Stock Exchange

smogFoto: Stock Exchange

První lidé by ale peníze z dotace mohli dostat už na konci března. 

Na druhé letošní kolo má kraj připravených také 100 milionů korun, které by měly stačit pro obdobný počet žádostí jako nyní. 

„Vyhlášení druhého kola podávání žádostí provedeme pravděpodobně až v září. Nechceme dávat výzvu na letní měsíce, kdy jsou dovolené a mohlo by to náhodou někoho zastihnout, že bude na dovolené a neměl by možnost podat přihlášku. My v podstatě jsme potom schopni to zpracovat, od podávání žádostí do zpracování smluv, nám stačí dva, maximálně tři měsíce," dodává Otakar Ruml. 

Kotlíková dotace může žadatelům pokrýt až 85 procent výdajů, které s pořízením a instalací nového topidla mají. Maximálně je ale možné získat 127 500 korun. 

Autor:  Josef Ženatý
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Od 19.8.2017 14:00 do 15:05; D11 - 61km na trase Praha - Praskačka; směr Hradec; nehoda, neprůjezdný levý jízdní pruh; havárie OA do svodidel se zraněním. Po odletu vrtulníku je směr průjezdný PJP a odstavným ...
  silnice I/14, Červený Kostelec, okr. Náchod, uzavřeno, Od 20.08.2017 10:30 Do 20.08.2017 12:00, úplná uzavírka silnice I/14 Červený Kostelec náměstí T. G. Masaryka a ul. 17. listopadu, z důvodu konání ...
  ulice Skupova, Hradec Králové, okr. Hradec Králové, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 21.08.2017 08:00 Do 31.08.2017 23:59, úplná uzavírka části ul. Ladova, Bidlova a Skupova v Hradci Králové ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace