Zprávy21. července  2017 v 10:57  

Místo lišek dávají dobrou noc v minizoo autokempu Svatá Kateřina velbloudi

V minizoo autokempu Svatá Kateřina dávají velbloudi dobrou noc - Foto: Blanka Malá

V minizoo autokempu Svatá Kateřina dávají velbloudi dobrou nocFoto: Blanka Malá

Mezi obcemi Vítězná a Chotěvice na Královédvorsku leží uprostřed podkrkonošských lesů malebné udolí a v něm autokemp Svatá Kateřina. I když nemáte v úmyslu kempovat a nebo se na pár dní ubytovat v chatičkách, jste tu vítaní. Strávit tu celý den, relaxovat, koupat se a užít si tamního zázemí kempu s prolézačkami, houpačkami, hřištěm, pískovištěm, občerstvením a dokonce s tamní minizoo, můžete bez jakéhokoliv poplatku.

Proto je na Kateřině, zvláště o víkendech, plno. Zavítají sem nejenom turisté, ale i cyklisté, motorkáři a především rodiče s malými dětmi, které s nadšením vítají možnost bezprostředního kontaktu se zvířaty, kterých je na Kateřině víc než dost.  

Zvířata jsou celodenně přístupná veřejnosti a tak můžete obdivovat nejen ovce, prasátka, ovečky, kachny, ale jsou tady zastoupená i exotická zvířata, jako opice a dvouhrbí velbloudi. 

Čtěte také: 24 hodin denně, 365 dní v roce. A zvířata s příběhy. To jsou zooparky i minizoo

Velbloudice Šejla má roční mládě, které starostlivě stále ještě kojí a s hlídáním malého velblouďátka jí zdatně pomáhá velbloudí teta Šula, která je zvlášť mazlivá a podrbání za uchem od návštěvníků, doslova vyžaduje. 

V minizoo autokempu Svatá Kateřina dávají velbloudi dobrou noc - Foto: Blanka Malá

Opice, které jsou nejstaršími obyvatelkami minizoo v kempu Svatá Kateřina jsou, jak tvrdí Jaroslav Rosůlek, ze všech tamních zvířat nejzákeřnější a proto mají na svých výbězích výstražné cedule, aby byli návštěvníci opatrní a bdělí. Mají totiž v oblibě brýle a to jakékoliv, sluneční i dioptrické. A když nejste dost ostražití, natáhnou ruku skrz pletivo svého výběhu a jste bez nich! 

To je ale jediné nebezpečí, které vám tady hrozí. Jinak jsou zvířata mírumilovná a zvyklá na lidi, díky tomu je mohou návštěvníci i občas nakrmit. Ať už senem, ovocem, zeleninou a nebo suchým pečivem. To vítají také pstruzi, kterých si v tamním rybníku, určitě všimnete, voda je tu krásně čistá. 

I rybáři si tady mohou zkusit zalovit, ale jen s podmínkou "chyť a pusť" 

Měli tu také párek pávů, ale ten se rozhodl podívat po okolí a tak už týden dva úprkáře, marně vyhlížejí. 

Okolní zdravé lesy jsou rájem pro houbaře a milovníky borůvek. Ale musíte počítat s tím, že v lesích "na Kateřině", je to do kopce. 

Autor:  Blanka Malá
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  silnice III/3025, Martínkovice - Božanov, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 00:00 Do 05.11.2017 23:59, Jedná se úplnou uzavírku silnice č. III/302 5 v úseku od konce obce Martínkovice ...
  silnice III/28437, Lužany, okr. Jičín, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 20.10.2017 07:00 Do 25.10.2017 23:59, Objížďka - bez rozlišení, IS 11 : přes: silnice I/16 (Dřevěnice), silnice I/35 (Úlibice), ...
  silnice I/14 (ulice Jiráskova), Rychnov nad Kněžnou, okr. Rychnov nad Kněžnou, práce na silnici, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 23.10.2017 00:00 Do 25.10.2017 23:59, z důvodu stavby „I/14 Rychnov ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace