Zprávy15. února  2017 v 12:11  

Prezident Miloš Zeman přijel s manželkou počtvrté na oficiální návštěvu Královéhradeckého kraje

Prezident Miloš Zeman dnes zahájil v Hradci Králové třídenní návštěvu Královéhradeckého kraje - Foto: Martin Pařízek

Prezident Miloš Zeman dnes zahájil v Hradci Králové třídenní návštěvu Královéhradeckého krajeFoto: Martin Pařízek

Prezident Miloš Zeman dnes zahájil v Hradci Králové třídenní návštěvu Královéhradeckého kraje. Kromě Hradce Králové zavítá také do Rudníku na Trutnovsku, Vrchlabí, Červeného Kostelce, Jaroměře a do Nové Paky.

Ve Vrchlabí prezident navštíví závod na výrobu převodovek automobilky Škoda Auto a v Červeném Kostelci továrnu Saar Gummi Czech, která vyrábí gumová těsnění do aut. 

Zavítá také do obce Rudník, která je nositelem titulu Vesnice roku Královéhradeckého kraje 2016. 

Na programu má setkání s krajskými zastupiteli a starosty, návštěvu dvou firem a několik setkání s občany.  

Ve čtvrtek prezident navštíví gumárny Saar Gummi Czech v Červeném Kostelci, kosteleckou radnici a setká se s občany. Odpoledne se sejde s vedením a obyvateli Jaroměře. 

V pátek prezident pak navštíví hradeckou základnu letecké záchranné služby. Pak přejede do Nové Paky, kde po setkání s vedením města a občany program v kraji zakončí tiskovou konferencí. 

Spolu s prezidentem Milošem Zemanem zavítala do Královéhradeckého kraje i jeho manželka Ivana. Její program je zaměřen na sociální oblast, ale navštíví i některá turisticky zajímavá místa v kraji. 

Paní Ivana Zemanová navštíví Dětský denní rehabilitační stacionář v Hradci Králové nebo Dětský domov a Kojenecký ústav ve Dvoře Králové nad Labem. Doprovod bude po celou dobu návštěvy dělat paní Zemanové ředitelka Krajského úřadu Ivana Křečková. 

Manželka prezidenta se také například vydá na milovníky vojenské historie velmi oblíbenou Tvrz Haničku. Tradice východočeského krajkářství jí pak budou prezentovat zaměstnanci nedávno zrekonstruovaného Muzea krajky ve Vamberku. 

Styl zámků na Orlici pozná paní Zemanová během prohlídky zámku v Kostelci nad Orlicí, kterým ji bude provázet přímo jeho majitel František Kinský. Manželka prezidenta také zavítá do firmy Ozdoba CZ ve Dvoře Králové nad Labem, která vyrábí tradiční vánoční ozdoby. 

Ve Vrchlabí dnes prezident Miloš Zeman navštívil závod na výrobu převodovek automobilky Škoda Auto - Foto: Martin Pařízek

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  silnice I/14 (ulice Jiráskova), Rychnov nad Kněžnou, okr. Rychnov nad Kněžnou, práce na údržbě mostu, zúžené jízdní pruhy, Od 10.07.2017 08:00 Do 17.09.2017 23:59, částečná uzavírka silnice I/14 v ulici ...
  Od 29.7.2017 07:00 do 19:00; na silnici 284 v obci Miletín okres Jičín; trh; komunikace dočasně uzavřena; Svatojakubských trhů lidových řemesel.
  silnice III/28010, v katastru obce Sobotka, část obce Staňkova Lhota - v katastru obce Markvartice, část obce Rakov, okr. Jičín, uzavřeno, práce na silnici, Od 06.07.2017 13:36 Do 05.11.2017 20:00, rekonstrukce ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace