Zprávy15. února  2017 v 12:11  

Prezident Miloš Zeman přijel s manželkou počtvrté na oficiální návštěvu Královéhradeckého kraje

Prezident Miloš Zeman dnes zahájil v Hradci Králové třídenní návštěvu Královéhradeckého kraje - Foto: Martin Pařízek

Prezident Miloš Zeman dnes zahájil v Hradci Králové třídenní návštěvu Královéhradeckého krajeFoto: Martin Pařízek

Prezident Miloš Zeman dnes zahájil v Hradci Králové třídenní návštěvu Královéhradeckého kraje. Kromě Hradce Králové zavítá také do Rudníku na Trutnovsku, Vrchlabí, Červeného Kostelce, Jaroměře a do Nové Paky.

Ve Vrchlabí prezident navštíví závod na výrobu převodovek automobilky Škoda Auto a v Červeném Kostelci továrnu Saar Gummi Czech, která vyrábí gumová těsnění do aut. 

Zavítá také do obce Rudník, která je nositelem titulu Vesnice roku Královéhradeckého kraje 2016. 

Na programu má setkání s krajskými zastupiteli a starosty, návštěvu dvou firem a několik setkání s občany.  

Ve čtvrtek prezident navštíví gumárny Saar Gummi Czech v Červeném Kostelci, kosteleckou radnici a setká se s občany. Odpoledne se sejde s vedením a obyvateli Jaroměře. 

V pátek prezident pak navštíví hradeckou základnu letecké záchranné služby. Pak přejede do Nové Paky, kde po setkání s vedením města a občany program v kraji zakončí tiskovou konferencí. 

Spolu s prezidentem Milošem Zemanem zavítala do Královéhradeckého kraje i jeho manželka Ivana. Její program je zaměřen na sociální oblast, ale navštíví i některá turisticky zajímavá místa v kraji. 

Paní Ivana Zemanová navštíví Dětský denní rehabilitační stacionář v Hradci Králové nebo Dětský domov a Kojenecký ústav ve Dvoře Králové nad Labem. Doprovod bude po celou dobu návštěvy dělat paní Zemanové ředitelka Krajského úřadu Ivana Křečková. 

Manželka prezidenta se také například vydá na milovníky vojenské historie velmi oblíbenou Tvrz Haničku. Tradice východočeského krajkářství jí pak budou prezentovat zaměstnanci nedávno zrekonstruovaného Muzea krajky ve Vamberku. 

Styl zámků na Orlici pozná paní Zemanová během prohlídky zámku v Kostelci nad Orlicí, kterým ji bude provázet přímo jeho majitel František Kinský. Manželka prezidenta také zavítá do firmy Ozdoba CZ ve Dvoře Králové nad Labem, která vyrábí tradiční vánoční ozdoby. 

Ve Vrchlabí dnes prezident Miloš Zeman navštívil závod na výrobu převodovek automobilky Škoda Auto - Foto: Martin Pařízek

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  místní komunikace, část obce Votuz - silnice III/32519, část obce Chloumek, Boháňka, okr. Jičín, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 25.09.2017 00:00 Do 08.10.2017 23:59, Uzavírka na silnici III/32519 ...
  silnice III/28512 (ulice Brdce), v katastru obce Jaroměř, okr. Náchod, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 11.09.2017 00:00 Do 22.09.2017 23:59, část silnice III/285 12 v Jaroměři - Brdce - v úseku od ...
  ulice Vrchovinská, Nová Paka, okr. Jičín, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 19.09.2017 00:00 Do 30.11.2017 23:59, úplná uzavírka místní komunikace ulice Vrchovinská v Nové Pace, Vydal: Městský ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace