Zprávy3. října  2017 v 10:35  

Procházka vesmírem i buňkou v lidském těle. V Hradci Králové vznikne laboratoř virtuální reality

Virtuální realita - Foto: Fotobanka Pixabay

Virtuální realitaFoto: Fotobanka Pixabay

Královéhradecké Technologické centrum chce do dvou let rozšířit své služby o novou laboratoř virtuální reality. Ta by měla sloužit hlavně začínajícím programátorům, grafikům, konstruktérům nebo 3D modelářům. Podnikatelský inkubátor novou laboratoří výrazně rozšíří nabídku svých služeb.

Laboratoř virtuální a rozšířené reality má v budově Technologického centra na královéhradeckém letišti zabrat asi 100 metrů čtverečných. 

Technologie budoucnosti má začínajícím podnikatelům otevřít nové možnosti, říká ředitel technologického centra Ondřej Zezulák: „Zároveň tím ale chceme podtrhnout naši roli podnikatelského inkubátoru a v podstatě inovačního centra, které má rádo nové technologie. A přináší je ať už začínajícím firmám, nebo firmám, které do svých výrobních procesů nebo aktivit zahrnují nějaké inovace." 

Investorem laboratoře bude majitel centra město Hradec Králové 

To chce na financování využít peníze z různých fondů, potvrzuje náměstek primátora Jindřich Vedlich z TOP 09: „Celkové náklady činí 5 milionů korun bez DPH. Z čehož padesát procent může být kofinancováno z dotačního titulu operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. A současně budeme spolupracovat také s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje." 

Virtuální realita - Foto:  Pexels, Fotobanka Pixabay

Laboratoř virtuální reality by mohli využívat i žáci základních, středních a vysokých škol 

„Je to zážitkové vzdělávání. Je to prožívání situací, do kterých se sami nedostanou. Ať to jsou třeba husitské války, prohlídka pyramid, návštěva Měsíce a vesmíru, návštěva buněk v lidském tělě a tak dále. Je to náhled do prostředí, kterí běžným okem a v běžném životě neuvidí," říká Ondřej Zezulák. Laboratoř virtuální a rozšířené reality by mohla podniklatelům a studentům sloužit už za dva roky. 

Autor:  Václav Pilný
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Srážky: přeháňky, Vestřev
  Srážky: přeháňky, Vamberk
  ulice K Sirkárně, Nové Město nad Metují, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 10:00 Do 30.11.2017 23:59, Úplná uzavírka místní komunikace v délce cca 135 m. Příjezd pro obslužnost pozemků ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace