Zprávy31. srpna  2015 v 06:10  

Rizika internetu, krádeže, problémy seniorů nebo alkohol a drogy. Nová videokampaň policie začíná!

Preventivní spot Police ČR - Foto: Policie ČR

Preventivní spot Police ČRFoto: Policie ČR

Víte jak se chovají vaše děti na internetu? Dáváte si pozor při nakupování na osobní věci? Nenecháváte doklady nebo mobil zbytečně bez dozoru? Právě s takovými situacemi se naprosto běžně ve své praxi i několikrát denně setkávají policisté.

Bohužel řeší už následky nezodpovědného a nebo riskantního chování. 

A právě podobným problémům spojeným s krádežemi, neopatrností na silnicích, ale i třeba rizikovou komunikací na internetu chtějí policisté předcházet novou preventivní kampaní. 

Ta v těchto dnech startuje v Královéhradeckém kraji. 

Víte jak se chovají vaše děti na internetu? Dáváte si pozor při nakupování na osobní věci? Nenecháváte doklady nebo mobil zbytečně bez dozoru? Nová preventivní videokampaň policie začíná! 6 témat a 14 videospotů. Všechny mají jedno společné. Mají upozornit na to jak se chováme a jakých chyb se dopouštíme.

Posted by Český rozhlas Hradec Králové on 30. srpen 2015


6 témat a 14 videospotů. Všechny mají jedno společné. Mají upozornit na to jak se chováme a jakých chyb se dopouštíme když třeba zlodějům doslova nahráváme. 

Preventivní spot Police ČR - Foto: Policie ČR

Preventivní spot Police ČRFoto: Policie ČR

Potvrzuje to Jan Čížkovský z krajské policie: "Jedno téma jsou rizika virtuální komunikace, tedy sdílení svých osobních dat. Další jsou kapesní krádeže, krádeže věcí z motorových vozidel. Chtěli jsme také informovat veřejnost o trestné činnosti páchané na seniorech, pak také požívání alkoholu a to zejména dětmi a mláží spolu s tematikou drog, to jsou další témata". 

Do nápadu policie Královéhradeckého kraje se zapojilo finančně ministerstvo vnitra a ke kampani se připojil i Pardubický kraj. 

"S těmito video spoty se široká veřejnost seznámí v kinech, dále v prostředcích městské hromadné dopravy, ale především se spoléháme na sílu internetu a sociálních sítí, webových stránek obcí a dále také na školská zařízení, vlastně veškeré možnosti, kde je možné shlédnout audiovizuální záběry", doplňuje Jan Čížkovský z policie Královéhradeckého kraje. 

Některé z videospotů najdete už teď na webových stránkách a Facebookovém profilu Českého rozhlasu Hradec Králové. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  silnice I/14, Bílý Újezd - Ještětice, okr. Rychnov nad Kněžnou, stavební práce, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 25.09.2017 00:00 Do 30.11.2017 23:59, částečná uzavírka silnice I/14 na území ...
  ulice Zámostí, Hradec Králové, okr. Hradec Králové, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 25.09.2017 00:00 Do 29.09.2017 23:59, úplná uzavírka části ul. Zámostí, Hradec Králové, Vydal: Magistrát města ...
  silnice II/300 (ulice Rýchorské náměstí - ulice J. A. Komenského), Žacléř, okr. Trutnov, práce na inženýrských sítích, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 01.08.2017 00:00 Do 11.10.2017 23:59, Vydal: ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace