Zprávy22. září  2017 v 10:00  

Teplice nad Metují odkoupí místní lyžařský areál od soukromého vlastníka

lyžování, lyžař - Foto: Fotobanka Pixabay

lyžování, lyžařFoto: Fotobanka Pixabay

Zastupitelé Teplic nad Metují rozhodli o odkoupení místního lyžařského areálu. Radnice za něj zaplatí více než dva miliony korun, další statisíce má ještě do konce roku připravené na provoz a nezbytnou údržbu. Část zastupitelů ale obchod kritizuje, vybavení sjezdovky je prý zastaralé a kupní cena tak neodpovídá realitě.

„O ceně toho zařízení jsou pochybnosti a nemáme k tomu odborný odhad, takže to je důvod, proč jsem hlasoval proti," říká nezávislý zastupitel Josef Bitnar o nákupu Skiareálu Kamenec. Ten nabízí půlkilometrovou sjezdovkou a v provozu bývá v průměru tři měsíce v roce. Pro město je prý taková investice rizikem. 

„Já sám bych byl jako místní patriot rád, kdyby sjezdovka fungovala. Ale ne za každou cenu," dodává Josef Bitnar. 

Také podle zastupitelky Lenky Kerestešiové z Hnutí Svornost jde o nevýhodný obchod, třeba kvůli zastaralým sněžným dělům nebo poruchové rolbě. 

Čtěte také: V Deštném v Orlických horách by měla být do zimy nová lanovka

Starosta Teplic nad Metují Milan Brandejs z Hnutí STAN ale odkup sjezdovky od soukromníka hájí, v opačném případě by hrozilo její uzavření. „Máme tady poměrně slušnou návštěvnost turistů v letních měsících. A snažíme se nabídnout a rozšířit služby i na zimní měsíce. Jsou věci, které se z městské pokladny dotují. A my jsme přesvědčeni o tom, že do oblasti Teplic nad Metují taková věc patří." 

Lyžování (ilustrační foto) - Foto:  Simon

Město za areál zaplatí 2,2 milionu korun bez DPH, dalších půl milionu má do konce roku vyčleněné na mzdy, nezbytné opravy rolby a pronájem sněžných děl. Ta současná jsou totiž málo výkonná. 

„Děla si budeme pronajímat. S tím, že máme předjednáno, že by se ta děla potom odkoupila," říká Milan Brandejs. 

Výraznější modernizaci areálu ale město se sedmnácti stovkami obyvatel neplánuje. V rozpočtu na to nejsou peníze. 

„My chceme letošní sezónu 2017 - 2018 překlenout s tím, aby se v Teplicích nad Metují mohlo lyžovat," dodává Milan Brandejs. 

Radnice zatím chybí některá povolení, například souhlas od Správy CHKO Broumovsko k parkování lyžařů vedle areálu. Podle starosty by to ale zahájení sezóny ohrozit nemělo. 

Autor:  Milan Baják
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Od 20.10.2017 12:00 do 13:00; na silnici 11 u obce Chlumec nad Cidlinou okres Hradec Králové; nehoda; havárie OS se zraněním. IZS na místě
  Od 20.10.2017 11:50 do 12:50; v ulici Hradecká v obci Hradec Králové; nehoda; Střet OA s chodcem, IZS na místo
  ulice K Sirkárně, Nové Město nad Metují, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 00:00 Do 30.11.2017 23:59, Úplná uzavírka místní komunikace v délce cca 135 m. Příjezd pro obslužnost pozemků ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace