Zprávy17. července  2017 v 10:07  

Víc krádeží ve stanech a odcizených bicyklů. V létě je v našem kraji naopak méně tragických nehod

Dívky se ve stanu (ilustrační foto) - Foto: Vladimír Kroc

Dívky se ve stanu (ilustrační foto)Foto: Vladimír Kroc

Za první dva týdny prázdnin zaznamenali policisté v Královéhradeckém kraji dva nepříznivé trendy. Přibylo krádeží ze stanů a také odcizených jízdních kol. Podle kriminalistů to ovšem není nic překvapivého. Nárůst evidují každoročně se začátkem letních prázdnin. V kraji naopak oproti předchozím letům zatím ubylo tragických dopravních nehod.

„Fenoménem letních prázdnin jsou krádeže věcí ze stanů. Ať už z rekreačních oblastí, nebo například ze stanů ma hudebních festivalech," říká Ondřej Moravčík z královéhradecké krajské policie. 

Čtěte také: Zloděj kol, kolečkových bruslí, sekačky či peněz policistům neunikl

V celém regionu už kriminalisté řeší desítky takových krádeží. Jen na Královéhradecku je škoda přes 50 tisíc korun: „Zde je nutné upozornit, že to jsou zatím pouze průběžné statistiky v polovině měsíce července. V porovnání s předchozími měsíci je ten nárůst opravdu velký. Souvisí to s letním počasím, souvisí to s prázdninami." 

Mírný nárůst je také v počtu odcizených jízdních kol 

„Krádeže jízdních kol jsou celoročním fenoménem. Nicméně se letním počasím využívají lidé tento dopravní prostředek mnohem intenzivněji. S tím se pojí i větší riziko krádeží. Jedná se o celokrajský fenomén," říká Ondřej Moravčík. 

Auto, nehoda - Foto:  Lucky 2013, Fotobanka Pixabay

Naopak příznivý trend je v porovnání s předchozími lety v nehodovosti 

Za první dva týdny července evidují policisté v kraji 160 dopravních nehod: „Velmi pozitivní je skutečnost, že při těchto dopravních nehodách zatím nepřišel o život ani jeden člověk. Pokud to mohu porovnat s loňským rokem, tak za toto období jsme evidovali tři mrtvé osoby a pět těžce zraněných." 

Záchranáři v Královéhradeckém kraji měli za první dva týdny letních prázdnin 1 500 výjezdů, což je číslo srovnatelné s předchozími lety. Během července ale mají víc převozů pacientů mezi jednotlivými nemocnicemi. 

„Souvisí to samzřejmě s letním provozem zdravotnických zařízení, kdy jsou některá uzavřena. Je zvýšený pohyb nemocných. Takový extrémní případ byl v úterý, kdy převozová posádka z Hradce Králové najezdila během směny více než 750 kilometrů," vysvětluje Ivo Novák ze Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje. Taková vzdálenost je stejná jako například z Hradce Králové do severního Chorvatska. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  silnice I/14 (ulice Jiráskova), Rychnov nad Kněžnou, okr. Rychnov nad Kněžnou, práce na údržbě mostu, zúžené jízdní pruhy, Od 10.07.2017 08:00 Do 17.09.2017 23:59, částečná uzavírka silnice I/14 v ulici ...
  Od 29.7.2017 07:00 do 19:00; na silnici 284 v obci Miletín okres Jičín; trh; komunikace dočasně uzavřena; Svatojakubských trhů lidových řemesel.
  silnice III/28010, v katastru obce Sobotka, část obce Staňkova Lhota - v katastru obce Markvartice, část obce Rakov, okr. Jičín, uzavřeno, práce na silnici, Od 06.07.2017 13:36 Do 05.11.2017 20:00, rekonstrukce ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace