Zprávy12. dubna  2015 v 07:59  

Zraněná zvířata se mohou ve Vrchlabí těšit na nový útulek

Sýček obecný - Foto:  Jim Villager

Sýček obecnýFoto:  Jim Villager

Stavbaři dokončují objekt nové záchranné stanice pro handicapovaná zvířata ve Vrchlabí. Tu původní před sedmi lety zničil požár. Klece a voliéry pro zvířata jsou teď prostornější a modernější.

Před lety málem lehl popelem, už brzy ale bude opět pomáhat. Řeč je o útulku pro zraněná zvířata, který ve Vrchlabí provozuje Krkonošský národní park. Naše redaktorka Kateřina Kohoutová se o tom na místě přesvědčila s pracovnicí útulku Ondřejkou Bachtíkovou a Radkem Drahným ze správy KRNAP. 

 

Stavbaři dokončují objekt nové záchranné stanice pro handicapovaná zvířata ve Vrchlabí

Vložit na svůj web

Nebyly obavy, zda se podaří dát dohromady finance a útulek znovu postavit? 

"Naše plány začínají a končí vždy u peněz z fondů Evropské unie, díky kterým se nabízejí možnosti financovat takovéto stavby či opravy. Podařilo se nám na tento projekt získat finanční podporu. A právě s podporou Operačního programu životní prostředí tato rekonstrukce probíhá. Bez toho by to nešlo", říká Radek Drahný. 

Práce na objektu finišují. Jakých doznal změn? 

"Zůstala prakticky celá konstrukce, vzniklo nové opláštění, je tam úplně nová střecha. Teď se uvnitř upravují příčky a přepážky tak, aby práce s těmi handicapovanými živočichy byla co nejpohodlnější a co nejefektivnější", doplňuje Radek Drahný. 

S Ondřejkou Bachtíkovou jsme přišli mezi klece. 

"Při té rekonstrukci se dělala generální oprava klecí. Všechny byly nově opraveny a natřeny. A taková třešinka na dortu je nová rozletová klec. Chybělo nám to tu. Jde o to, že mláďata, která tu odchováme, je potřeba nechat rozlítat", říká Ondřejka Bachtíková. 

Práce už trvají několik měsíců. Nakolik to omezilo provoz útulku? 

"Zase až taková zima nebyla a tak jsme se snažili v rámci možností zvířata přesunovat. Máme je te´d už venku. A doléčování se provádí také venku. Je to lepší, když ta zvířata nepřijdou do tepla a mohou se pak, když už jsou v pořádku, rovnou vypustit zpátky do přírody", dodává Ondřejka Bachtíková. 

Budova záchranné stanice pro zraněná zvířata se tady ve Vrchlabí dočká svého otevření už začátkem června. 


Zvětšit mapu
Autor:  Kateřina Kohoutová
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Od 24.10.2017 04:55 do 06:55; na silnici 16 u obce Vidochov okres Jičín; nehoda; střet OA s divočákem, na místo jede PČR.
  ulice K Sirkárně, Nové Město nad Metují, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 08:00 Do 30.11.2017 23:59, Úplná uzavírka místní komunikace v délce cca 135 m. Příjezd pro obslužnost pozemků ...
  silnice I/35, část obce Kometa, Kbelnice, okr. Jičín, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 23.10.2017 08:00 Do 15.12.2017 23:59, částečná uzavírka silnice I/35 (po polovinách) ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace