Mirka Šimková dává sílu lidem, kteří přišli o své nejbližší

Mirka Šimková pomáhá lidem, kteří přišli o někoho blízkého. Pečuje o své čtyři děti, z nichž Klárka trpí svalovou atrofií. - Foto: Ondřej Manda

Mirka Šimková pomáhá lidem, kteří přišli o někoho blízkého. Pečuje o své čtyři děti, z nichž Klárka trpí svalovou atrofií.Foto: Ondřej Manda

Sympatická usměvavá žena založila se svou kamarádkou občanské sdružení Plzeňská zastávka. Snaží prakticky i psychicky pomoci lidem, kteří přišli o někoho blízkého.

 

S Mirkou Šimkovou se život nemazlil. Přesto našla sílu pomáhat ostatním.

Vložit na svůj web

Sdružení slouží rodinám, kde zemřelo dítě nebo jeden z rodičů a v rodině zůstaly nezaopatřené děti. „Můžeme lidi zasažené ztrátou blízkého vyslechnout a mluvit s nimi o jejich situaci. Nabízíme služby poradce pro pozůstalé nebo pomoc terapeuta - psychologa. Můžeme zprostředkovat pomoc právníků," říká paní Šimková. 

Sama má podobnou zkušenost za sebou. Její manžel zemřel cizím zaviněním při autonehodě. Stará se, s pomocí asistentky a teď už i přítele, o čtyři děti, z nichž devítiletá Klárka trpí spinální muskulární atrofií. Díky obrovskému optimismu a chuti do života své maminky ale prožívá šťastné dětství. 

Autor:  Jaroslav Skalický  (jas)

Nové články v rubrice

Twitter

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas