« »
HRDiNA.CZ svatá Ludmila - Foto: Honza Bažant

Kvízy

Jaké nacistické ocenění dostal Vlasta Burian? Kteří čeští politici vyznamenali bratry Mašínovy? Znáte pověst o Heydrichovi a Svatováclavské koruně? Který český novinář je symbolem kolaborace s nacisty?

Chci vyzkoušet své znalosti

 
Hrdinové z barikád - Foto: Honza Bažant

Hrdinové z barikád

12 dokumentů o hrdinech Pražského povstání. Uslyšíte autentické vysílání revolučního rozhlasu z května 1945 i svědectví přímých účastníků poslední velké bitvy 2. světové války.

Chci si to poslechnout

 
Dokumentární film Bitva o Rozhlas - Foto:  Národní filmový archiv

Film Bitva o Rozhlas

Unikátní dokument sestavený výhradně z autentických filmových snímků z roku 1945. Uvidíte všechny dosud známé záběry z bojů o rozhlas v Praze na Vinohradech. Mnohé z nich se nedostaly na veřejnost po dlouhá desetiletí.

Chci si pustit film

 
Vlasta Burian - Foto: Archivní a programové fondy Českého rozhlasu

Hrdinové s otazníkem

Vlasta Burian je pro nás králem českých komiků, mistrem improvizace, legendou prvorepublikového filmu. Kvůli propagandistickému skeči byl ale po válce souzen jako kolaborant.

Chci vědět víc

 
Mistr Jan Hus - Foto: Honza Bažant

Putování časem

Vydejme se za mistrem Janem Husem spolu s inženýrem Václavem Brouczkem (v podání Jiřího Lábuse). V jeho stroji času postupně pronikáme stále hlouběji do minulosti.

Chci si to poslechnout

 
HRDiNA.CZ - Hledej svého hrdinu! - Foto: Honza Bažant

Koncert pro hrdiny

Po celý rok jsme s vámi hledali typické české hrdiny. Nadešel čas představit vám je osobně. Pozvali jsme je na koncert do Ostravy, kde na jejich počest hráli a zpívali Vladimír Mišík & Etc, Jiří Pavlica s Hradišťanem a další.

Full HD video z koncertu

 
HRDiNA.CZ - Hledej svého hrdinu! - Foto: Honza Bažant

Jsou Češi hrdinové?

Jak si představujete českého hrdinu? Obětovali byste život za své dítě? A položili byste ho i za svou víru nebo ideály? Bránili byste svou vlast se zbraní v ruce? Podívejte se, jak jste hlasovali!

Chci vidět výsledky ankety

 

Hledej svého hrdinu

« »

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas