95 let26. dubna  2018 v 10:00  

Český rozhlas chystá k 95. narozeninám největší Den otevřených dveří

Den otevřených dveří Českého rozhlasu 2016 - Foto: Andrea Filičková, Khalil Baalbaki

Den otevřených dveří Českého rozhlasu 2016Foto: Andrea Filičková, Khalil Baalbaki

Dveře Českého rozhlasu na Vinohradech se veřejnosti opět otevřou v sobotu 19. května. Zájemci absolvují komentované prohlídky rozhlasového komplexu, které doplní svým tematickým programem stanice a projekty Českého rozhlasu. Součástí akce budou dvě hudební scény a bohatý doprovodný program pro děti v blízkých Riegrových sadech.

Přijďte společně s námi oslavit 95. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání a navštivte v sobotu 19. května komplex budov na Vinohradské a Římské ulici v Praze v rámci Dne otevřených dveří. Skupinky návštěvníků budou procházet trasu prohlídky v desetiminutových intervalech. První z nich se vydají do rozhlasových chodeb v 9.00 z recepce v ulici Římská 13. 

Zákoutími rozhlasu provedou návštěvníky průvodci z řad zaměstnanců. Zpřístupněny budou nejenom architektonicky zajímavé prostory, ale také rozhlasová studia, záložní vysílací pracoviště i legendární Studio 1, odkud mohli posluchači tehdejšího Československa slyšet první živý koncert symfonického orchestru. Před budovou rozhlasu mohou návštěvníci nahlédnout do populárního D-Streamu stanice Český rozhlas Dvojka. Otevřená bude také Galerie Vinohradská 12 v suterénu budovy s výstavou historických rozhlasových přijímačů a zajímavostí z historie vysílání. 

Oslava rozhlasových narozenin bude probíhat také v blízkých Riegrových sadech. Těšit se můžete na bohatý hudební a kulturní program, skvělé jídlo a zábavu. Na dvou hudebních scénách vystoupí Kašpárek v rohlíku, Lake Malawi, Debbi, Jaroslav Uhlíř, Slza, David Koller a mnoho dalších. Děti se mohou těšit na loutkové i hrané divadlo, chodce na chůdách, rozhlasovou “bojovku“, dětské dílny a program Rádia Junior. Více informací o oslavě Českého rozhlasu v Riegrových sadech naleznete na www.rozhlas.cz/95let. Vstup na akci je zdarma. 

Den otevřených dveří v Českém rozhlase se uskuteční v sobotu 19. května od 9.00 do 18.00 hodin. Pro návštěvu budov jsou nutné časové vstupenky. Rezervovat je lze zdarma každý všední den od 9.00 do 16.00 na telefonním čísle 221 551 313. Prohlídky začínají na recepci v Římské 13, Praha 2. 

Čtěte také: Oslava narozenin Českého rozhlasu v Riegrových sadech

Autor:  Nicola Welnerová

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas