Děkujeme vám! Podívejte se, co děláme za vaše poplatky

1 900 hodin herRočně v rozhlasové produkci natáčíme pohádky, povídky, četbu na pokračování, hry pro mládež, mluvené slovo.400 000 audiozáznamůTolik záznamů najdete v našem audioarchivu. A jejich počet každý den roste. Poskytujeme záznamy nezatížené autorskými právy.80 000 hodin zvukových záznamůa 25 milionů stran písemných materiálů je uloženo v depozitářích tři patra pod zemí. Archiv je rodinné stříbro Českého rozhlasu. Rozsahem je to jeho největší útvar.
100 hostů nonstopa 52 hodin nepřetržitého moderování. Padl český rekord! Maraton rozhovorů vedli Jan Pokorný a Lucie Výborná. Gratulujeme!150 000 gramodesek a CDnabízí náš bohatý rozhlasový gramoarchiv. Z jeho fondů čerpají zejména hudební redaktoři, režiséři a dramaturgové Českého rozhlasu, ale také nejširší badatelská veřejnost.2 500 000 posluchačůAlespoň jednou týdně si některou ze stanic Českého rozhlasu naladí 2,5 milionu lidí ve věku 12-79 let.

POSLECHOVOST STANIC A NÁVŠTĚVNOST WEBŮ 

Týdenní poslechovost
Alespoň jednou týdně si některou ze stanic Českého rozhlasu naladí 2,5 milionu lidí ve věkovém rozmezí 12-79 let.
Nejposlouchanější stanicí je Radiožurnál. Každý den si ho naladí 792 000 posluchačů. 

Návštěvnost webů
Český rozhlas má zhruba 90 aktivních webů. Jsou to weby jednotlivých stanic, celoplošných i regionálních, tematické weby a weby, které informují o rozhlase jako instituci (web Lidé, Jak nás naladíte, veřejné zakázky apod.). Děláme weby pro speciální projekty. Po skončení projektu web archivujeme.Týdenní návštěvnost se pohybuje kolem 1 800 000 unikátních zobrazení stránek. 

HOSPODAŘENÍ ČESKÉHO ROZHLASU 

Rozpočet navrhujeme jako vyrovnaný, s výnosy i náklady ve výši zhruba 2,2 miliardy Kč. Přibližně z 90 % ho tvoří rozhlasové poplatky. Zbylých 10 % jsou výnosy z obchodní činnosti a další položky. 

Český rozhlas není státní organizace a není součástí státního rozpočtu. Rozpočet schvaluje Rada Českého rozhlasu při veřejném jednání. Rada také každoročně předkládá do poslanecké sněmovny ke schválení výroční zprávu o hospodaření rozhlasu za předchozí rok. Výroční zprávu ověřuje nezávislý auditor. 

MISE A VIZE 

Naším posláním je sloužit veřejnosti, poskytovat kvalitní informace, vzdělávání, kulturu i zábavu a přispívat k ochraně a rozvoji základních hodnot demokratické společnosti.
Chceme být vysoce důvěryhodným, vyhledávaným a nezastupitelným sdělovacím prostředkem. Naše hodnoty a cíle 

Víte, že...

 • Nejstarší nahrávka
  Nejstarší záznam v našem archivu je árie z opery Dalibor „Zapírat nechci", kterou zpívá někdejší slavný český tenorista Karel Burian (Carl Burrian). Záznam je z roku 1907.
 • Daruj krev
  Český rozhlas podporuje pravidelné darování krve po celé republice. Každý rok datuje několik stovek lidí. Více o darování krve.
 • Sport
  Český rozhlas začal vysílat na svém streamu sportovní přenosy.
 • Rádio Retro
  Perličky z rozhlasových archivů představujeme kontinuálně v unikátním vysílání Rádia Retro. Jde o 24hodinovou tematickou smyčku po určité časové období.

Mediální partnertství

Český rozhlas každý rok mediálně podporuje mnoho významných kulturních, sportovních, charitativních a společenských akcí.

Z oblasti charity upozorňujeme například na Květinový den, činnost Linky bezpečí, akce Konta Bariéry, informujeme o Akci Cihla, Zdravotních klaunech nebo Srdíčkových dnech. 

Radiožurnál je hlavním mediálním partnerem českého olympijského i paralympijského týmu. 

O mediální partnerství Českého rozhlasu můžete zažádat zde. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas