eRko23. března  2016  

Roman Vaněk nově na vlnách Českého rozhlasu

Roman Vaněk - Foto: Adam Kebrt

Roman VaněkFoto: Adam Kebrt

Od profese fotografa směřoval Roman Vaněk až ke kuchařskému řemeslu, nově ho budete slýchávat na vlnách Českého rozhlasu. V pořadu Dějiny kuchyně ale vařit nebude, každou středu představí jeden nevšední historický jídelníček.

„Budeme putovat zeměmi, časem a navštěvovat různé hostiny. Čeká nás oběd v Lánech s panem prezidentem Masarykem v roce 1928, slavnostní hostina cara Mikuláše II. v Elysejském paláci i oslava jubileí královny Viktorie a královny Alžběty II.,“ zve posluchače Roman Vaněk. 

 

Od profese fotografa směřoval Roman Vaněk až ke kuchařskému řemeslu, nově ho budete slýchávat na vlnách Českého rozhlasu.

Vložit na svůj web

Pořad bude přinášet nejen inspiraci, ale také zajímavá fakta. Zjistíte, jak se měnily způsoby servírování pokrmů a jaké zvyky se dodržovaly u stolu. 

Navíc každá doba v historii se vyznačovala různou přípravou pokrmů, typickými chutěmi i užitými ingrediencemi. Poslouchejte Dějiny kuchyně každou středu po 14. hodině v Odpoledni s Dvojkou. 

Autor:  Pavel Kachlík
Pořad: eRko  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: sobota 15:30  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 25. září  2017 v 11:00     Audio  rubrika: eRko

  Czeching patří těm, kteří chtějí ven

  Šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová hovořila v magazínu eRko o pátém ročníku hudebně exportního projektu Czeching. Ten podporuje nejnadějnější současné české kapely z progresivní hudební scény na cestě do zahraničí,...

   
 • 20. září  2017 v 13:00     Audio  rubrika: eRko

  Doufáme, že výstava Fenomén Masaryk nabídne jiný pohled

  Historik Michal Stehlík jako host magazínu eRko reprezentoval jak barvy Národního muzea, tak i rozhlasové. U příležitosti 80. výročí úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka hovořil jak o expozici,...

   
 • 16. června  2017 v 15:49     Audio  rubrika: eRko

  Ondřej Suchan: Jára Cimrman se o své pokračovatele bát nemusí

  Nedělní pořad eRko se nesl ve znamení Járy Cimrmana. Velký rok, při kterém jsme si připomínali 50 let od premiéry Cimrmanovy první hry Akt, pomalu končí. Během této doby se podařilo dílo tohoto univerzálního českého...

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas