eRko25. září  2017 v 11:00  

Czeching patří těm, kteří chtějí ven

Cold Cold Nights na Czeching Showcase - Foto: Jiří Šeda

Cold Cold Nights na Czeching ShowcaseFoto: Jiří Šeda

Šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová hovořila v magazínu eRko o pátém ročníku hudebně exportního projektu Czeching. Ten podporuje nejnadějnější současné české kapely z progresivní hudební scény na cestě do zahraničí, ať už k posluchačům rádií, na pódia či ideálně na tamní hudební trh.

Pátý ročník hudebně exportního projektu Radia Wave vyvrcholí stejně jako v loňském roce 27. září akcí Czeching Showcase v garážích Českého rozhlasu. Odpolední i večerní program představí v letošním roce hned několik nových aktivit. Pro veřejnost je připraveno diskuzní odpoledne, které zahrnuje setkání například s proslulou britskou dýdžejkou Mary Anne Hobbs a dalšími lidmi z odvětví hudebního exportu a rozhlasové hudební dramaturgie. 

Začínající i nominované kapely, jež poslaly své skladby, se mohou těšit například na program s názvem Recenze osobně. „Ten kapelám nabídne setkání s hudebními dramaturgy, publicisty a promotéry, v rámci kterého s nimi mohou konzultovat svoji tvorbu jak po stránce technické, technologické či mediální,“ říká šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová

Pokud se ptáte, kde vznikají dobré kapely, pak jsou to stále skromné prostory garáží či půdních prostor. Začínající a neznámé kapely na sebe mohou upozornit prostřednictvím celoročního projektu Startér, do kterého se mohou samy přihlásit. „Czeching je další a vyšší úroveň, do které jsou kapely nominovány hudebními odborníky a publicisty. Patří těm nejtalentovanějším, kteří chtějí ven do zahraničí a jsou ochotni na tom pracovat,“ doplňuje Jonášová. 

Radio Wave je v rámci Evropské vysílací unie propojené se svými zahraničními protějšky, nadějné české kapely tak mají přímou vazbu do vysílání evropských stanic pro mladé.  

Autor:  Markéta Lidinská
Pořad: eRko  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: sobota 15:30  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas