Generální ředitel René Zavoral představil chystané novinky Českého rozhlasu

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v regionálním vysílacím studiu - Foto: Khalil Baalbaki

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v regionálním vysílacím studiuFoto: Khalil Baalbaki

Český rozhlas v novém roce 2017 připravuje nejen programové projekty, ale také investiční akce a oslavy rozhlasového jubilea. V magazínu eRko o výhledu do letošního roku mluvil generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Rozhlasové stanice nabídnou ve svém vysílání jednotný programový prvek v různorodém zpracování. Už v červnu se posluchači můžou těšit na téma, které bude celý jeden týden konstantní – voda. Další fenomén, na který bude nahlíženo z různorodých úhlů pohledu, se odvysílá v podzimním týdnu. Samozřejmě jednotlivé stanice, kromě těchto dvou týdnů, samostatně připravují mnohé inovace a zajišťují programovou pestrost. Ovšem dalším společným vysílacím prvkem budou letošní parlamentní volby. 

Český rozhlas čekají investiční akce, například regionální nahrávací a vysílací studia v Brně se dočkají rekonstrukce. Tento dlouho očekávaný krok přinese nejmodernější rozhlasové technologie do regionu, zároveň předznamená i důležitou rekonstrukci samotné funkcionalistické budovy, kde Český rozhlas Brno sídlí. Důležitou rekonstrukcí procházejí také ostravská regionální studia. 

 

Generální ředitel René Zavoral představil chystané novinky Českého rozhlasu pro rok 2017.

Vložit na svůj web

V roce 2017 pokračuje i digitální vysílání Českého rozhlasu na území města Prahy. Úspěšné dosavadní experimentální vysílaní stanice DAB Regina Praha je motivací pro Český rozhlas o další usilovné rozšiřování digitální nabídky. 

Letošní rok se také ponese ve znamení příprav oslav 95. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání na českém území. Kromě rozšířeného programu Dne otevřených dveří se chystá projekt Radioklubu s kavárnou v pražské budově na Vinohradské ulici. Prostor s pracovním názvem „Radioklub“ by měl nabídnout především místo k setkávání v rozhlasové budově, ale také další program pro posluchače. 

Autor:  Pavel Kachlík
Pořad: eRko  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: sobota 15:30  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 25. září  2017 v 11:00     Audio  rubrika: eRko

  Czeching patří těm, kteří chtějí ven

  Šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová hovořila v magazínu eRko o pátém ročníku hudebně exportního projektu Czeching. Ten podporuje nejnadějnější současné české kapely z progresivní hudební scény na cestě do zahraničí,...

   
 • 20. září  2017 v 13:00     Audio  rubrika: eRko

  Doufáme, že výstava Fenomén Masaryk nabídne jiný pohled

  Historik Michal Stehlík jako host magazínu eRko reprezentoval jak barvy Národního muzea, tak i rozhlasové. U příležitosti 80. výročí úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka hovořil jak o expozici,...

   
 • 16. června  2017 v 15:49     Audio  rubrika: eRko

  Ondřej Suchan: Jára Cimrman se o své pokračovatele bát nemusí

  Nedělní pořad eRko se nesl ve znamení Járy Cimrmana. Velký rok, při kterém jsme si připomínali 50 let od premiéry Cimrmanovy první hry Akt, pomalu končí. Během této doby se podařilo dílo tohoto univerzálního českého...

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas