Generální ředitel René Zavoral představil chystané novinky Českého rozhlasu

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v regionálním vysílacím studiu - Foto: Khalil Baalbaki

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v regionálním vysílacím studiuFoto: Khalil Baalbaki

Český rozhlas v novém roce 2017 připravuje nejen programové projekty, ale také investiční akce a oslavy rozhlasového jubilea. V magazínu eRko o výhledu do letošního roku mluvil generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Rozhlasové stanice nabídnou ve svém vysílání jednotný programový prvek v různorodém zpracování. Už v červnu se posluchači můžou těšit na téma, které bude celý jeden týden konstantní – voda. Další fenomén, na který bude nahlíženo z různorodých úhlů pohledu, se odvysílá v podzimním týdnu. Samozřejmě jednotlivé stanice, kromě těchto dvou týdnů, samostatně připravují mnohé inovace a zajišťují programovou pestrost. Ovšem dalším společným vysílacím prvkem budou letošní parlamentní volby. 

Český rozhlas čekají investiční akce, například regionální nahrávací a vysílací studia v Brně se dočkají rekonstrukce. Tento dlouho očekávaný krok přinese nejmodernější rozhlasové technologie do regionu, zároveň předznamená i důležitou rekonstrukci samotné funkcionalistické budovy, kde Český rozhlas Brno sídlí. Důležitou rekonstrukcí procházejí také ostravská regionální studia. 

 

Generální ředitel René Zavoral představil chystané novinky Českého rozhlasu pro rok 2017.

Vložit na svůj web

V roce 2017 pokračuje i digitální vysílání Českého rozhlasu na území města Prahy. Úspěšné dosavadní experimentální vysílaní stanice DAB Regina Praha je motivací pro Český rozhlas o další usilovné rozšiřování digitální nabídky. 

Letošní rok se také ponese ve znamení příprav oslav 95. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání na českém území. Kromě rozšířeného programu Dne otevřených dveří se chystá projekt Radioklubu s kavárnou v pražské budově na Vinohradské ulici. Prostor s pracovním názvem „Radioklub“ by měl nabídnout především místo k setkávání v rozhlasové budově, ale také další program pro posluchače. 

Autor:  Pavel Kachlík
Pořad: eRko  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: neděle 9:34  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace