Generální ředitel René Zavoral představil chystané novinky Českého rozhlasu

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v regionálním vysílacím studiu - Foto: Khalil Baalbaki

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v regionálním vysílacím studiuFoto: Khalil Baalbaki

Český rozhlas v novém roce 2017 připravuje nejen programové projekty, ale také investiční akce a oslavy rozhlasového jubilea. V magazínu eRko o výhledu do letošního roku mluvil generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Rozhlasové stanice nabídnou ve svém vysílání jednotný programový prvek v různorodém zpracování. Už v červnu se posluchači můžou těšit na téma, které bude celý jeden týden konstantní – voda. Další fenomén, na který bude nahlíženo z různorodých úhlů pohledu, se odvysílá v podzimním týdnu. Samozřejmě jednotlivé stanice, kromě těchto dvou týdnů, samostatně připravují mnohé inovace a zajišťují programovou pestrost. Ovšem dalším společným vysílacím prvkem budou letošní parlamentní volby. 

Český rozhlas čekají investiční akce, například regionální nahrávací a vysílací studia v Brně se dočkají rekonstrukce. Tento dlouho očekávaný krok přinese nejmodernější rozhlasové technologie do regionu, zároveň předznamená i důležitou rekonstrukci samotné funkcionalistické budovy, kde Český rozhlas Brno sídlí. Důležitou rekonstrukcí procházejí také ostravská regionální studia. 

 

Generální ředitel René Zavoral představil chystané novinky Českého rozhlasu pro rok 2017.

Vložit na svůj web

V roce 2017 pokračuje i digitální vysílání Českého rozhlasu na území města Prahy. Úspěšné dosavadní experimentální vysílaní stanice DAB Regina Praha je motivací pro Český rozhlas o další usilovné rozšiřování digitální nabídky. 

Letošní rok se také ponese ve znamení příprav oslav 95. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání na českém území. Kromě rozšířeného programu Dne otevřených dveří se chystá projekt Radioklubu s kavárnou v pražské budově na Vinohradské ulici. Prostor s pracovním názvem „Radioklub“ by měl nabídnout především místo k setkávání v rozhlasové budově, ale také další program pro posluchače. 

Autor:  Pavel Kachlík
Pořad: eRko  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: neděle 9:34  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 24. května  2017 v 12:55       rubrika: eRko

  Šarmantní osobnost roku Stanislav Zindulka hostem magazínu eRko

  U příležitosti svých pětaosmdesátých narozenin obdržel Stanislav Zindulka v anketě Českého rozhlasu cenu Šarmantní osobnost roku. Místo odpočinku stále pracuje, ve svém repertoáru má 18 titulů, které hraje a zkouší....

   
 • 18. ledna  2017     Audio  rubrika: eRko

  Lucie Výborná představila svůj nový pořad

  Naslouchat příběhu člověka je důležitým prvkem pro kvalitní rozhovor, své o tom ví moderátorka Lucie Výborná. Od ledna letošního roku jí můžete slýchávat na stanici Radiožurnál každé ráno ve vlastním pořadu. Host Lucie...

   
 • 1. prosince  2016 v 10:34     Audio  rubrika: eRko

  Václav Vydra jako americký prezident v rozhlasové adaptaci Listopad

  Václav Vydra už ztvárnil celou řadu rolí, v nekorektní politické frašce předního současného amerického dramatika Davida Mameta Listopad si však zcela poprvé zahrál roli amerického prezidenta. Adaptace měla premiéru...

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace