Poslechněte si o legendárních silvestrech u Petra Jandy

Petr Janda - Foto: Jan Sklenář

Petr JandaFoto: Jan Sklenář

V osmdesátých letech patřily silvestrovské oslavy u hudebníka Petra Jandy k legendárním. Scházeli se u něj známí umělci, mezi nimi Karel Gott, Karel Svoboda, Ladislav Štaidl či Jitka Zelenková. V magazínu eRko na večírky vzpomněla i dcera Marta Jandová.

„I ti, co vypadali jako staří suchaři, se rozvášnili a byla s nimi obrovská legrace,“ popsal silvestrovské večírky Petr Janda. Silvestry v posledních letech prožívá převážně v kruhu rodinném.  

 

Marta a Petr Jandovi vzpomněli na legendární silvestry v magazínu eRko

Vložit na svůj web

Ovšem letos i na vlnách rozhlasu. Kdo si naladí Silvestrovský Tobogan, uslyší duet Marty a Petra Jandových Dotyky slávy i známé písně Olympicu. 

V magazínu eRko Petr Janda zavzpomínal také na natáčení s kapelou Olympic. V karlínských rozhlasových studiích, odkud nyní vysílá Český rozhlas Regina, vznikl hit Dej mi víc své lásky. 

Dodnes je rádio součástí jeho života, především v roli posluchače, ať už v autě nebo při vaření. Když se uslyší z rozhlasového éteru v roli interpreta, už dávno ho to ze židle nezvedá. Opačně je na tom jeho dcera Marta, která má vždy velkou radost, když slyší svoji píseň v radiu. „Já jsem ještě strašně mladá, tak mě to moc těší,“ přiznala s úsměvem Marta Jandová. 

Poslechněte si celý rozhovor Marty a Petra Jandových v magazínu eRko s Janem Kovaříkem. 

Autor:  Pavel Kachlík,  Oddělení komunikace
Pořad: eRko  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: sobota 15:30  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 25. září  2017 v 11:00     Audio  rubrika: eRko

  Czeching patří těm, kteří chtějí ven

  Šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová hovořila v magazínu eRko o pátém ročníku hudebně exportního projektu Czeching. Ten podporuje nejnadějnější současné české kapely z progresivní hudební scény na cestě do zahraničí,...

   
 • 20. září  2017 v 13:00     Audio  rubrika: eRko

  Doufáme, že výstava Fenomén Masaryk nabídne jiný pohled

  Historik Michal Stehlík jako host magazínu eRko reprezentoval jak barvy Národního muzea, tak i rozhlasové. U příležitosti 80. výročí úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka hovořil jak o expozici,...

   
 • 16. června  2017 v 15:49     Audio  rubrika: eRko

  Ondřej Suchan: Jára Cimrman se o své pokračovatele bát nemusí

  Nedělní pořad eRko se nesl ve znamení Járy Cimrmana. Velký rok, při kterém jsme si připomínali 50 let od premiéry Cimrmanovy první hry Akt, pomalu končí. Během této doby se podařilo dílo tohoto univerzálního českého...

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas