eRko27. října  2016 v 15:40  

Vysílání Českého rozhlasu a boj o Bílý dům v magazínu eRko

Ondřej Nováček - Foto: Filip Jandourek

Ondřej NováčekFoto: Filip Jandourek

Magazín eRko se tentokrát zabýval nejsledovanější zahraničně-politickou událostí současných dnů – boje o Bílý dům – a tomu, jak se bude tématu Český rozhlas věnovat ve svém vysílání. Hostem Jana Kovaříka byl šéfredaktor stanice Plus Ondřej Nováček.

Český rozhlas zařadí do vysílání množství příspěvků, zajímavostí a pohled na vnitřní americké problémy i výzvy pro zahraniční politiku. Radiožurnál se bude 7. listopadu v rámci „Amerického dne“ věnovat americké kultuře i dějinám a bude hrát americkou hudbu. Stanice Plus nabídne večer 8. listopadu ve Studiu 1 speciální debatu mezi příznivci Donalda Trumpa a Hillary Clintonové z řad významných českých osobností a za účasti publika. 

 

Šéfredaktor stanice Plus Ondřej Nováček v rozhovoru pro magazín eRko

Vložit na svůj web

Přímo ve Spojených státech amerických bude situaci sledovat trojice zkušených zpravodajů Lenka Kabrhelová, Jan Bumba a Jan Šmíd. 

Jan Šmíd vyrazí do jižní části USA, Lenka Kabrhelová na sever a Jan Bumba natočí v New Yorku rozhovory se zajímavými osobnostmi, Čechy žijícími v Americe a s novináři. Lenka Kabrhelová bude následně výsledky voleb sledovat v týmu demokratů, Jan Šmíd v táboře republikánů a Jan Bumba odvysílá speciální volební studio přímo z New Yorku. 

Magazín eRko chce také dál pokračovat v představování jednotlivých rozhlasových profesí v cyklu „Jak se dělá rádio“. Pokud jste i Vy zvědaví na to, co dělají různí rozhlasoví pracovníci, můžete nám poslat svůj tip na e-mailovou adresu erko@rozhlas.cz. Těšíme se na Vaše nápady! 

Autor:  Lucie Ryss

Nové články v rubrice

 • 25. září  2017 v 11:00     Audio  rubrika: eRko

  Czeching patří těm, kteří chtějí ven

  Šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová hovořila v magazínu eRko o pátém ročníku hudebně exportního projektu Czeching. Ten podporuje nejnadějnější současné české kapely z progresivní hudební scény na cestě do zahraničí,...

   
 • 20. září  2017 v 13:00     Audio  rubrika: eRko

  Doufáme, že výstava Fenomén Masaryk nabídne jiný pohled

  Historik Michal Stehlík jako host magazínu eRko reprezentoval jak barvy Národního muzea, tak i rozhlasové. U příležitosti 80. výročí úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka hovořil jak o expozici,...

   
 • 16. června  2017 v 15:49     Audio  rubrika: eRko

  Ondřej Suchan: Jára Cimrman se o své pokračovatele bát nemusí

  Nedělní pořad eRko se nesl ve znamení Járy Cimrmana. Velký rok, při kterém jsme si připomínali 50 let od premiéry Cimrmanovy první hry Akt, pomalu končí. Během této doby se podařilo dílo tohoto univerzálního českého...

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas