Časová ústředna

Časová ústředna - Foto: Pavel Kachlík

Časová ústřednaFoto: Pavel Kachlík

Časová ústředna z roku 1941.

Rozměrem největším exponátem v Galerii Vinohradská 12 je stará časová ústředna, kterou v době protektorátu v roce 1941 přivezli a instalovali Němci. Dlouhé roky pak z rozhlasové budovy v Karlíně řídila vysílání rozhlasových stanic. V Karlíně byla i v době obrovských povodní v roce 2002 a byla bohužel zaplavena špinavou vodou až do výše cca 25 centimetrů. Naštěstí se našli obětaví rozhlasáci, kteří ji vyčistili a zprovoznili. I dnes – po více než 74 letech, jde naprosto přesně. 

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

 • 9. října  2015       rubrika: Exponáty

  Zvukový mixážní stůl Studer 389Q

  Mixážní stůl Studer 389Q sloužil ve studiu A v Karlíně k výrobě zvukových snímků ve formátu mono, stereo i quadro (kvadrofonní nahrávky se ale vyrobily jen dvě - TOČR Vobruba „Variace“ a formát rychle zanikl).

   
 • 7. dubna  2015     Fotogalerie  rubrika: Exponáty

  Rozhlasový přijímač Mikrofona 379

  Zcela novým exponátem v Galerii Vinohradská 12 je rozhlasový přijímač Mikrofona 379, který vyráběla stejnojmenná firma v roce 1939. Pochází z majetku doktora Františka Kuníka a přinesl nám jej jeho synovec Radim Op...

   
 • 11. února  2015       rubrika: Exponáty

  Mixážní pult Studer 963

  Mixážní pult je elektronické zařízení sloužící ke směšování, úpravě a distribuci zvukových signálů (audiosignálů). Disponuje minimálně jedním (v praxi spíše několika) vstupem (z mikrofonů, elektronických hudebních nástrojů nebo audiopřehrávačů) a minimálně jedním výstupem, přičemž signál každého vstupu je možné v libovolném poměru přesměrovat do kteréhokoliv výstupu.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas