Hledačka

Hledačka - Foto: Jana Vosecká

HledačkaFoto: Jana Vosecká

Hledačka - předchůdce pagerů, vysílaček a mobilů.

Lišta s pěti světly, která byla umístěna nade dveřmi v kancelářích i na chodbách na dobře viditelných místech. Podle toho, koho bylo potřeba sehnat, rozsvěcovala se světla na různých pozicích a pracovníci profese, které patřil konkrétní kód věděli, že mají zavolat na ústřednu. Tam jim řekli co se děje a kdo je shání. Hledačkou se dokonce vyhlašoval i poplach. Pokud se dobře pamatuji – pokud se všechna světla rozblikala, měli zaměstnanci urychleně opustit budovu. 

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

 • 9. října  2015       rubrika: Exponáty

  Zvukový mixážní stůl Studer 389Q

  Mixážní stůl Studer 389Q sloužil ve studiu A v Karlíně k výrobě zvukových snímků ve formátu mono, stereo i quadro (kvadrofonní nahrávky se ale vyrobily jen dvě - TOČR Vobruba „Variace“ a formát rychle zanikl).

   
 • 7. dubna  2015     Fotogalerie  rubrika: Exponáty

  Rozhlasový přijímač Mikrofona 379

  Zcela novým exponátem v Galerii Vinohradská 12 je rozhlasový přijímač Mikrofona 379, který vyráběla stejnojmenná firma v roce 1939. Pochází z majetku doktora Františka Kuníka a přinesl nám jej jeho synovec Radim Op...

   
 • 11. února  2015       rubrika: Exponáty

  Mixážní pult Studer 963

  Mixážní pult je elektronické zařízení sloužící ke směšování, úpravě a distribuci zvukových signálů (audiosignálů). Disponuje minimálně jedním (v praxi spíše několika) vstupem (z mikrofonů, elektronických hudebních nástrojů nebo audiopřehrávačů) a minimálně jedním výstupem, přičemž signál každého vstupu je možné v libovolném poměru přesměrovat do kteréhokoliv výstupu.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas