Exkurze v budově na Vinohradech

Studio 1 - Foto: Khalil Baalbaki

Studio 1Foto: Khalil Baalbaki

Chcete vidět místo, odkud vysílá Vaše oblíbená stanice? Zajímá vás, jak funguje studio, kde se připravuje vysílání? Prošli byste se rádi po chodbách, po kterých chodili legendární hlasatelé a herci a kde se tvoří rozhlasová historie i přítomnost?

Přijďte k nám! 

Naši prohlídku zahájíme v Galerii Vinohradská 12, kde se seznámíte s historií rozhlasu, prohlédnete si řadu starých rozhlasových přijímačů, magnetofonů či různých tiskovin a poslechnete si nahrávky z historie rozhlasu. Provedeme vás Studiovým domem v Římské 13. Podíváte se na vysílací pracoviště Českého rozhlasu Dvojky a také se dozvíte spoustu informací, které se týkají vysílání rozhlasu. 

Vašimi průvodci budou po dobu více jak šedesáti minut současní pracovníci rozhlasu, kteří vědí o provozu a osobnostech spoustu zajímavých věcí, a tak se jistě při exkurzi nebudete nudit. 

PROSÍM, VĚNUJTE POZORNOST NÁSLEDUJÍCÍM ORGANIZAČNÍM POKYNŮM!
 

  Exkurze se mohou konat v pracovních dnech mimo čtvrtek od 10 do 15 hodin. Nejpozději týden před exkurzí je nutno zaslat jmenný seznam účastníků. Vstup na prohlídku je z Vinohradské ulice 12. Prohlídka je pro občany České republiky zdarma. Český rozhlas si vyhražuje právo exkurzi z provozních důvodů zrušit. 

Vzhledem k tomu, že se v budově rozhlasu návštěvníci pohybují i v malých studiích, je maximální počet do 30 účastníků ve skupině. Z bezpečnostních a provozních důvodů není možné, aby byl vyšší. Rovněž není možno skupinu dělit na dvě části, ani nemohou jít dvě skupiny po sobě, protože k dispozici je vždy pouze jeden průvodce. Absolvování prohlídky znamená vyjít po schodech do 3. patra. Exkurze je určena pro děti od 6. třídy základní školy. Pokud máte zájem o prohlídku s mladšími dětmi, kontaktujte prosím Rádio Junior

Pokud vás náš program zaujal, vyplňte prosím formulář a my Vás budeme kontaktovat. Prosíme, hlaste se alespoň měsíc před plánovaným termínem exkurze. Je o ně velký zájem a termíny jsou velmi rychle obsazovány. V současnosti jsou první volné termíny na ČERVEN 2019

Pro velké skupiny nad 30 osob nabízíme možnost návštěvy Galerie Vinohradská 12 s výkladem o historii rozhlasového vysílání, prohlídkou historických exponátů a poslechem nejrůznějších nahrávek. Do studií se v tomto případě podíváme pouze pomocí webové kamery. 

 

Těšíme se na vás! 

Autor:  Zuzana Foglarová

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas