Drakula strašil v Českém rozhlase

V hlasatelně Dvojky ČRo - Foto: Zuzana Foglarová

V hlasatelně Dvojky ČRoFoto: Zuzana Foglarová

Na první poprázdninové Rozhlasové hry živě přišly děti ze Základní školy Na Šutce v pátek 30. září do rozhlasové budovy na Vinohradech.

Nejprve jsme se vydali na prohlídku Českého rozhlasu. V přízemí jsme si pověděli něco o historii rozhlasového vysílání, ukázali jsme si péra, na kterých stojí studiová část domu v Římské 13, a pokračovali dále do atria. 

Po vyprávění o historii rozhlasu jsme přešli k současnosti. Vyjmenovali jsme si všechny rozhlasové stanice a seznámili se s jejich vysíláním. Nakonec jsme navštívili hlasatelnu Dvojky Českého rozhlasu. 

Měli jsme to štěstí, že jsme na své prohlídce rozhlasu potkali Kateřinu Kamarádovou z Producentského centra, která děti seznámila s procesem nahrávání rozhlasové hry a Jiřího Kokmotose, který děti motivoval k poslechu Dvojky. 

Po prohlídce se děti usadily v zasedací místnosti, kde si poslechly první díl Drákuly. Stejně jako při předchozích seminářích, ani teď Drákula nezklamal. Děti si jej vyposlechli s nadšením. 

Závěr návštěvy Českého rozhlasu patřil prohlídce historické budovy. Zrekonstruovaná hala Vinohradské 12 se všem moc líbila. 

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

 • 14. prosince  2011     Fotogalerie  rubrika: Hry živě

  Lidojedi zavítali do Plzně

  Poslední letošní Rozhlasové hry živě se konaly v Plzni. Pozvali jsme dvě třídy místního gymnázia, aby s námi před Vánoci strávili pár klidných chvil při poslechu rozhlasové hry a následné diskusi.

   
 • 15. června  2011     Fotogalerie  rubrika: Hry živě

  Na závěr školního roku – Pipi v Českém rozhlase

  Konec školního roku se nezadržitelně blíží. Je to vidět i ze zvyšujícího se zájmu o exkurze a podobné akce v Českém rozhlase. S rozhlasovými hrami se přišly 14. června seznámit děti ze Základní školy Na Šutce.

   
 • 10. června  2011       rubrika: Hry živě

  Drákula v Kroměříži

  7. června se Rozhlasové hry živě vypravily do Kroměříže. V budově kroměřížského gymnázia nás čekala jedna z výherkyň literární soutěže “Svobodně” Martina Vrtělová s dalšími studenty.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas