Na závěr školního roku – Pipi v Českém rozhlase

Rozhlasové hry živě v Praze - exkurze po rozhlasové budově - Foto: Lenka Svobodová

Rozhlasové hry živě v Praze - exkurze po rozhlasové budověFoto: Lenka Svobodová

Konec školního roku se nezadržitelně blíží. Je to vidět i ze zvyšujícího se zájmu o exkurze a podobné akce v Českém rozhlase. S rozhlasovými hrami se přišly 14. června seznámit děti ze Základní školy Na Šutce.

Po krátké prohlídce rozhlasové budovy, při které jsme zavítali do atria a do vysílacího studia Dvojky Českého rozhlasu, jsme se pohodlně usadili v zasedací místnosti a zaposlouchali se do známého příběhu Astrid Lindgrenové o holčičce Pipi Dlouhá Punčocha. Netradiční zpracování klasické dětské knihy z pera Jitky Škápíkové opět nezklamalo. Pipi v podání Báry Hrzánové rozsvítila dětské oči. Ještě více nadšení však způsobil hudební skladatel Kryštof Marek se svými písničkami a hlavně výukou jedné z nich. Spolu s dětmi secvičil orchestr (za pomoci různých bubínků, tamburín, štěrchadel a klavíru), který po několika zkouškách naprosto bezvadně písničku zahrál a zazpíval. 

Dětem se u nás moc líbilo. Všechny slíbily, že jakmile to bude možné, přijdou se zase do rozhlasu podívat a hlavně – budou poslouchat jeho vysílání. 

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

 • 14. prosince  2011     Fotogalerie  rubrika: Hry živě

  Lidojedi zavítali do Plzně

  Poslední letošní Rozhlasové hry živě se konaly v Plzni. Pozvali jsme dvě třídy místního gymnázia, aby s námi před Vánoci strávili pár klidných chvil při poslechu rozhlasové hry a následné diskusi.

   
 • 3. října  2011     Fotogalerie  rubrika: Hry živě

  Drakula strašil v Českém rozhlase

  Na první poprázdninové Rozhlasové hry živě přišly děti ze Základní školy Na Šutce v pátek 30. září do rozhlasové budovy na Vinohradech.

   
 • 10. června  2011       rubrika: Hry živě

  Drákula v Kroměříži

  7. června se Rozhlasové hry živě vypravily do Kroměříže. V budově kroměřížského gymnázia nás čekala jedna z výherkyň literární soutěže “Svobodně” Martina Vrtělová s dalšími studenty.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas