Hry živě13. června  2008 v 09:59  

Primáni a Pipi Dlouhá punčocha

Další z cyklu poslechových seminářů Rozhlasové hry živě ve středu 11. června byl trochu netradiční. Poprvé jsme jej uspořádali pro děti ve věku 11 - 12 let. Věku posluchačů jsme samozřejmě přizpůsobili i výběr hry. Společně se studenty primy osmiletého gymnázia Jiřího Gutha Jarkovského v Praze jsme se zaposlouchali do pohádkového příběhu o Pipi Dlouhé punčoše.

Novou rozhlasovou verzi známého příběhu Astrid Lindgrenové o ztřeštěné zrzavé pihovaté holce Pipi režijně zpracoval Vlado Rusko. Scénář pro rozhlas napsala Jitka Škápíková, hudbu složil Kryštof Marek. V hlavní roli Pipi se představila Bára Hrzánová.

Nestárnoucí příběh slavné švédské spisovatelky baví již několikátou generaci. Vyprávění o píditelích, objevitelích, ztroskotání či návštěvě na ostrově Kuredutů je stále poutavé. Navíc je nové zpracování pohádky plné velmi živých a veselých písniček. Jednu z nich se návštěvníci v závěru poslechu naučili. Hudební skladatel Kryštof Marek hrál na klavír, děti na nejrůznější cinkátka, bubínky a chřestítka, režisér Vlado Rusko zpíval a volal usumplusor, usumplusor, což je kuredutsky hurá.

Návštěva Českého rozhlasu s exkurzí a poslechem hry se dětem moc líbila. V budoucnosti poslech pro menší děti určitě zopakujeme. Pokud byste měli o projekt zájem, napište nám na e-mail: hryzive@rozhlas.cz. 

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

 • 14. prosince  2011     Fotogalerie  rubrika: Hry živě

  Lidojedi zavítali do Plzně

  Poslední letošní Rozhlasové hry živě se konaly v Plzni. Pozvali jsme dvě třídy místního gymnázia, aby s námi před Vánoci strávili pár klidných chvil při poslechu rozhlasové hry a následné diskusi.

   
 • 3. října  2011     Fotogalerie  rubrika: Hry živě

  Drakula strašil v Českém rozhlase

  Na první poprázdninové Rozhlasové hry živě přišly děti ze Základní školy Na Šutce v pátek 30. září do rozhlasové budovy na Vinohradech.

   
 • 15. června  2011     Fotogalerie  rubrika: Hry živě

  Na závěr školního roku – Pipi v Českém rozhlase

  Konec školního roku se nezadržitelně blíží. Je to vidět i ze zvyšujícího se zájmu o exkurze a podobné akce v Českém rozhlase. S rozhlasovými hrami se přišly 14. června seznámit děti ze Základní školy Na Šutce.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas