Audioport - Mezinárodní hudební projekt Radia Wave a Rádia_FM

Audioport - Foto: Radek Sidun, Olga Benešová

AudioportFoto: Radek Sidun, Olga Benešová

Vzájemný audio import / export české a slovenské progresivní hudební scény

Slovenská indie kytarovka Diego vystoupí 9. května v brněnském klubu A2 / Alterna v rámci nového mezinárodního projektu Audioport, ve kterém se spojilo české Radio Wave a slovenské Rádio_FM, aby do sousední země pravidelně vyvážely současnou mladou progresivní hudbu. 

středa 9. května, 20:00
AUDIOPORT: Diego (SK)
DJ’s Radia Wave (DJ Soul Hunter) a Rádia_FM (DJ Lixx)
A2 / klub Alterna, Kounicova 48, Brno
VSTUP ZDARMA 

Mezinárodní hudební projekt Audioport jsou vzájemné koncerty mladých současných českých a slovenských kapel a interpretů. Projekt je výsledkem dlouhodobé vzájemné spolupráce mezi Českým rozhlasem a Rozhlasem a televizí Slovenska. Obě organizace tak hodlají podporovat současnou hudební produkci obou zemí a zacílit své aktivity na mladé publikum. Nicméně i nadále budou obě organizace vzájemně sdílet i ostatní hudební nahrávky a podporovat i další hudební žánry své sousední země. O hudební dramaturgii koncertů se postarají stanice pro mladé Radio Wave a Rádio_FM. 

Bratislavská kytarovka Diego vznikla v roce 2004 a na slovenské scéně paradoxně zaujala právě tím, že vůbec nezní jako slovenská kapela. První singl I Know Myself se stal jedním z nejhranějších ve vysílání Rádia_FM v roce 2005. Jejich druhé album s názvem Peripheral získalo ocenění na Radio_Head Awards 2009. Skupina předskakovala britským Editors, zahráli si společně se Zita Swoon. Úspěšné koncerty odehrála také na festivalech Bažat Pohoda, Grape či United Islands. V současnosti se její členové věnují přípravě materiálu na třetí album, ze kterého zveřejnili koncem roku 2011 první singl Rutger jako součást vánoční kompilace Rádia_FM. „Diego sú pre mňa osobne jednou z najlepších súčasných kapiel na slovenskej scéne. Vďaka anglickým textom majú potenciál zaujať aj zahraničné publikum. Ich koncerty sú veľmi muzikálne a okrem toho vyhrali cenu Radio_Head Award podľa poslucháčov Rádia_FM v kategórii album roka 2009,“ uvádí šéfredaktor Rádia_FM Dušan Vančo.
V přímém přenosu koncert odvysílá Rádio_FM. 

Koncert podpořil Zpravodajský portál Masarykovy univerzity: www.online.muni.cz 

Rádio_FM je stanice Rozhlasu a televize Slovenska s přesahem do kulturního prostoru orientovaného na náročnější, mladě smýšlející posluchače. Už na první poslech se odlišuje od zbytku slovenského éteru hudbou i mluveným slovem a obsahem. V playlistech najdete pestrou směs nové hudby od indie rocku přes dubstep, hip hop, world music, metal až po taneční elektronickou hudbu či jazz. Důležitým projektem jsou Radio_Head Awards (www.radiohlavy.sk), které podporují a motivují mladou slovenskou hudbu. 

radiofm.sk 

Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která oslovuje především mladé posluchače hudbou napříč nemainstreamovými žánry a sdílí s nimi zájem o aktuální hudební dění. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu-folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku architekturu, divadlo, film, life-style, publicistiku. Pravidelně připravuje sérii koncertů Radio Wave Live Sessions a je spoluorganizátorem prestižního Radio Wave Stimul festivalu. Signál vysílání Radia Wave je šířen na internetu, digitálně a v kabelových televizích. 

wave.cz 

Autor:  Oddělení komunikace

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas