Český rozhlas vypsal tendr na nového uměleckého vedoucího Dismanova souboru

Foto z představení Květovaný kůň - Foto: Václav Flegl

Foto z představení Květovaný kůňFoto: Václav Flegl

Český rozhlas dnes zahájil výběrové řízení na obsazení funkce uměleckého vedoucího Dismanova rozhlasového dětského souboru (DRDS). Tendr byl vypsán ve spolupráci s rodičovskou radou DRDS a stávajícím vedením souboru. Zájemci o danou pozici mohou své přihlášky podat do 30. března. Nového vedoucího „Dismančat“ vybere komise složená ze zástupců Českého rozhlasu, externích odborníků, zástupce rodičů a nynějšího uměleckého vedení DRDS.

„Pozice uměleckého vedoucího DRDS je mimořádnou příležitostí pro osobnost, která vedle odborného vedení souboru své svěřence také společensky a umělecky kultivuje a navenek reprezentuje. Jádro odpovědnosti spočívá nejen v udržení kontinuity a kvalitní souborové průpravy, ale také v trvalém ohledu k aktuálním a rovněž předpokládaným potřebám Českého rozhlasu,“ řekl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral

Výběrové řízení vypsal Český rozhlas na základě širší diskuse s rodiči a dalšími subjekty nad budoucí podobou Dismanova souboru. DRDS je a bude nadále samostatným tělesem v rámci Českého rozhlasu. V současné době je soubor převedený pod Centrum výroby s cílem ještě více přiblížit DRDS ke slovesné a hudební složce programu ČRo. 

Další informace k výběrovému řízení jsou k dispozici na internetových stránkách Českého rozhlasu v rubrice Volná místa

Autor:  Jiří Hošna

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas