Betlémské světlo opět i v Českém rozhlase Brno

Betlémské světlo v Českém rozhlase Brno - Foto: Alena Podlucká

Betlémské světlo v Českém rozhlase BrnoFoto: Alena Podlucká

V sobotu 11. prosince, den před čtvrtou adventní nedělí, dorazilo Betlémské světlo díky skautské tradici do Brna. Brněnští skauti přivezli symbol pokoje, lásky a míru z Vídně. Právě v Rakousku vznikla tato novodobá vánoční tradice v roce 1986, kdy do Lince přicestoval plamínek letadlem z Betléma a stal se součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. Tato myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru se rozšířila do pětadvaceti zemí světa. Do naší republiky se Betlémské světlo dostalo v prosinci 1989. 

Tuto sobotu, 18. prosince, jej budou skauti štafetovým způsobem, převážně vlakovou dopravou, rozvážet do všech koutů naší republiky. Betlémské světlo přinesou i do Českého rozhlasu Brno na Beethovenovu ulici. „Přijďte si do budovy Českého rozhlasu Brno pro Betlémské světlo a přeji Vám, abyste si s ním odnesli do svých domovů i klid a pohodu,“ řekl k nabídce světla ředitel rozhlasové stanice Ludvík Němec.
Betlémské světlo si mohou z Českého rozhlasu Brno odnést zájemci v přinesených lampách, lucerničkách, svíčkách apod. v době od 22. do 24. prosince od 8 do 20 hodin. Na Štědrý den do 16 hodin. Lampa s Betlémským světlem bude umístěna při vstupu do budovy rozhlasu. Služba v recepci může v případě potřeby u přenesení světla asistovat. Kontakt a info: Alena Podlucká, Český rozhlas Brno, public relations, alena.podlucka@bo.rozhlas.cz; tel. 542 523 205, 606 728 998 

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas