Ceny REPORTu za rok 2010 předány

Report 2010 - Foto: Marcela Benešová

Report 2010Foto: Marcela Benešová

Dne 9. prosince 2010 proběhlo za účasti prozatímního ředitele Českého rozhlasu Mgr. art. Petera Duhana, pověřeného programového ředitele Českého rozhlasu Lukáše Hurníka, Ph.D. a dalších hostů předání cen vítězům letošního, už XIX. ročníku soutěžní přehlídky rozhlasové publicistiky a dokumentu REPORT 2010.

Hlavní cenu si odnesla Dagmar Misařová z ČRo Ostrava za pořad Lidé z kolonií mapující historii ostravských hornických předměstí. Cenu Zdeňka Boučka za originalitu získal Ivan Studený z ČRo České Budějovice za Houbařskou reportáž vyprávějící o jednom výletu českokrumlovského Klubu českých turistů. Cenu za nejlepší dokument obdržel Miloš Doležal z ČRo3 – Vltava za pořad Nebe plné dýmu, líčící ve vzpomínkách pamětníků tragédii obce Ležáky. 

Lukáš Hurník zdůraznil, že se velmi cení práce tvůrců, kteří vytvářejí originální, vrstevnaté pořady, které dokážou posluchače oslovit jak obsahem, tak formou. „Doba, kdy se zdálo, že titulkové pořady z rozhlasového vysílání zmizí, protože jsou jakýmsi přežitkem, rozhodně minula. Nové technologie umožňují stahování pořadů do iPodů a mp3 přehrávačů a pořady se tím dostávají k širokému okruhu posluchačů – a to je mimořádně dobrá zpráva.“ 

Peter Duhan k tomu dodal, že komponované pořady jsou pýchou Českého rozhlasu a že se stále více ukazuje, jak jsou pro kvalitní vysílání potřebné a nepostradatelné: „Proud informací a hudby, který nám byl dříve předkládán jako vzor plnohodnotného vysílání, rozhodně za plnohodnotný považovat nelze.“ 

Přehlídku REPORT organizuje Sdružení pro rozhlasovou tvorbu ve spolupráci s Českým literárním fondem, Ministerstvem kultury ČR, Radioservisem a.s.
a s Českým rozhlasem. Jubilejní XX. Ročník proběhne na podzim roku 2011. 

Autor:   Oddělení komunikace

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas