Český rozhlas a BBC organizují konferenci o významu veřejnoprávních médií

Mikrofon (ilustrační foto) - Foto: Khalil Baalbaki

Mikrofon (ilustrační foto)Foto: Khalil Baalbaki

Pod titulem Truth & Power se 19. června v Londýně uskuteční společná konference Českého rozhlasu a BBC věnující se roli veřejnoprávních médií. Více než desítka řečníků z významných evropských mediálních institucí bude diskutovat o budoucnosti veřejnoprávních médií ve stále se měnícím mediálním a politickém prostředí.

„Je pro mě čest, že Český rozhlas a BBC Radio jako dva nejstarší evropské rozhlasy pořádají konferenci, která připomene nezastupitelnou roli veřejnoprávních médií při důležitých historických událostech i v dnešním světě. Český rozhlas slaví v letošním roce 95 let od zahájení pravidelného vysílání a já jsem rád, že toto výročí můžeme oslavit společně s BBC a Evropskou vysílací unií,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. 

Na konferenci vystoupí například sir John Tusa, bývalý dlouholetý ředitel BBC World Service a československý rodák, jehož rodiče museli uprchnout do Velké Británie v roce 1939. Dále vystoupí prezident Rádia Svobodná Evropa Thomas Kent, ředitelka organizace Reportéři bez hranic Rebecca Vincent nebo ředitel Reuters Institute David Levy. 

Konference se bude konat v sídle BBC v Londýně a zúčastní se jí více než sto zástupců evropských mediálních organizací. „Konference má skvělý ohlas a sjedou se na ní fantastičtí řečníci z celé Evropy. Jsem potěšen tím, kolika lidem záleží na médiích veřejné služby a jejich budoucnosti,“ uvedl předseda rozhlasového výboru EBU a ředitel výroby BBC Radio & Music Graham Ellis. 

Konferenci pořádá Český rozhlas a BBC ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Spojeném království a Evropskou vysílací unií. 

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas