Servis pro novináře1. listopadu  2018 v 12:30  

Český rozhlas Karlovy Vary zahájil samostatné vysílání

Zahájení samostatného vysílání Českého rozhlasu Karlovy Vary - Foto: Vlastimil Kováč

Zahájení samostatného vysílání Českého rozhlasu Karlovy VaryFoto: Vlastimil Kováč

Český rozhlas spustil své regionální vysílání v Karlovarském kraji, které dnes v 11 hodin dopoledne slavnostně zahájil generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Nová stanice Český rozhlas Karlovy Vary přiblíží posluchačům dění karlovarského regionu jak zpravodajskou, tak publicistickou formou.  

Aktuální zprávy z regionu a vlastní tvorbu nabídne posluchačům od 1. listopadu 2018 nová stanice Český rozhlas Karlovy Vary. „Dostupnost regionálního vysílání patří dlouhodobě k prioritám Českého rozhlasu a jsem velice rád, že tímto okamžikem pokrýváme všechny kraje“, uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. 

Český rozhlas Karlovy Vary si mohou posluchači naladit na frekvencích: 96.7 FM Ašsko, 89. FM Chebsko, 103.4 FM Jáchymovsko, 91.0 FM Karlovy Vary, 100.8 FM Mariánskolázeňsko a 98.2 FM Sokolovsko. „Hlavním cílem regionálních stanic Českého rozhlasu je přiblížit se maximálně potřebám lokálních posluchačů, pro které jsou důležité aktuální informace z regionu, ve kterém žijí,“ řekl ředitel Regionálního vysílání Jan Menger. 

Nová regionální stanice nabídne posluchačům po celý týden v čase od pěti do devíti hodin speciální Dobré ráno z Karlových Varů a aktuality z regionu s názvem Dobré odpoledne každý všední den od 14 do 16 hodin. „Ve vysílacím schématu zároveň zůstanou plně zachovány veškeré oblíbené pořady, jako je Humoriáda, Česko země neznámá, Písničky pro vás, odpolední dechovka, Hobby magazín či zábavné víkendové pořady,“ dodal ředitel Českého rozhlasu Plzeň a Karlovy Vary Zdeněk Levý. 

Slavnostního zahájení vysílání nové stanice Český rozhlas Karlovy Vary se zúčastnili zástupci vedení Českého rozhlasu, Rady ČRo a osobnosti veřejného života Karlovarského kraje. 

Čtěte také: 
Český rozhlas Brno a Český rozhlas Zlín povede Hana Ondryášová
Řád Bílého lva obdržel Karel Lánský, výrazná osobnost Československého rozhlasu

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas