Český rozhlas nabídne na veletrhu Svět knihy 2018 osobnosti i bohatý doprovodný program

Návštěvníci veletrhu Svět knihy 2016 - Foto: Filip Jandourek

Návštěvníci veletrhu Svět knihy 2016Foto: Filip Jandourek

Novou a moderní expozicí se v letošním roce prezentují Český rozhlas a vydavatelství Radioservis na knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2018. Návštěvníci ji mohou navštívit od 10. do 13. května v levém křídle Průmyslového paláce na výstavišti v Praze - Holešovicích.

Setkání s herci, rozhlasovými autory, soutěže, autogramiády a oslava 95 let Českého rozhlasu. To je hlavní program společné expozice Českého rozhlasu a vydavatelství Radioservis na blížícím se knižním veletrhu. Jako tradičně nabídne vydavatelství Radioservis veletržní slevu 25% na všechny své tituly. 

Téma izraelské literatury, a Izraele jako čestného hosta, se promítne hlavně ve vysílání a programu Českého rozhlasu Vltava, který se připojí k hlavnímu tématu veletrhu, pořídí záznamy a izraelskou tématiku promítne i do živého vysílání pořadu ArtCafé ve čtvrtek 10. května. Stejné téma představí následně i v rámci speciálu „Izraelský týden“. 

„Mám radost, že stanice Českého rozhlasu jsou každým rokem víc a víc na Světu knihy vidět a slyšet. Rozhlas a knížky k sobě neodmyslitelně patří, ostatně žánr četby je mezi posluchači stanic Dvojka, Vltava a Plus jeden z nejpopulárnějších,“ říká ředitel Programu Českého rozhlasu Ondřej Nováček a ředitel Radioservisu Radim Kolek doplňuje: „Jsem rád, že se nám letos podařilo sestavit tak výjimečný a atraktivní program, návštěvníci se opravdu mají na co těšit.“ 

Své horké knižní novinky představí arciopat Břevnovského kláštera v Praze Petr Prokop Siostrzonek, cestovatelka Pavla Jazairiová nebo bývalý zpravodaj Českého rozhlasu Jiří Hošek. Chybět nebude známý grafik Jiří Anderle a o kosmonautech si bude povídat novinář Stanislav Kužel s československým kosmonautem Vladimírem Remkem, který zároveň převezme Cenu Antonína Vítka za popularizaci kosmonautiky za rok 2018, a plukovníkem Michalem Fulierem. 

Návštěvníci se mohou těšit na setkání s rozhlasovou moderátorkou Zuzanou Maléřovou, hercem Petrem Čtvrtníčkem, spisovatelem Jáchymem Topolem, dramatikem a režisérem Arnoštem Goldflamem nebo moderátorem Janem Rosákem, spisovatelkou Halinou Pawlowskou a jazykovědcem Karlem Olivou. Jak to vypadalo, když Český rozhlas po 70 letech vysílal živě rozhlasovou hru, pak předvedou a popíší herci, režisér Vít Vencl, páni ruchaři a rozhlasový redaktor Tomáš Černý. 

Z veletrhu nabídne Český rozhlas sérii přímých přenosů a záznamů. Pořad o knihách na veletrhu natočí Český rozhlas Plus, z mobilního studia D-stream před Průmyslovým palácem odvysílají vybrané pořady Český rozhlas Dvojka a Rádio Junior. Český rozhlas Dvojka nabídne živě ve čtvrtek a v pátek pořady Host do domu, čtvrteční Kávu o čtvrté a páteční Šťastnou cestu s Janem Rosákem, podvečery po oba dva dny budou patřit Rádiu Junior. 

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas