Český rozhlas opět uspěl v mezinárodní soutěži

webové stránky projektu - Foto: Zuzana Foglarová

webové stránky projektuFoto: Zuzana Foglarová

Jedním z projektů Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení v členských státech EU, Norsku a na Islandu bylo i vyhlášení soutěže pro novináře,kteří se věnují tématům chudoby a sociálního vyloučení. Po nedávném ocenění Stanislava Motla Asociací mezinárodního vysílání v Londýně získali redaktoři Českého rozhlasu další cenu.

Po vyhodnocení všech článků a reportáží dle několika kritérií dospěla porota soutěže novinářů věnujícím se tématu chudoby k závěru, že se vítězkami Novinářské ceny v kategorii audiovizuálních médií staly reportérky Českého rozhlasu Radia Wave Ivana Veselková a Zuzana Rejchová s reportáží „S mikrofonem na točenou“ z Homeless Football Cup, který se konal v červnu v Praze. 

V Novinářské ceně Evropského roku 2010 byla v jednotlivých kategoriích určena také další místa. V kategorii audiovizuálních médií se porota rozhodla udělit pouze první a druhé místo z důvodu nízkého počtu přihlášených příspěvků. Na druhém místě se umístil Alexis Rosenzweig z francouzské redakce Českého rozhlasu 7 - Radio Praha s reportáží „Panorama – Obtížný návrat vimperských Romů z Kanady“. 

Vítěz celoevropského kola soutěže bude vyhlášen dne 17. prosince 2010 na slavnostním setkání v Bruselu. Evropský komisař pro zaměstnanost, sociální věci a začlenění László Andor uvedl: „Chceme-li zvítězit nad chudobou, musíme nechat promluvit ty, kteří jsou sociálně vyloučeni. Musíme porozumět příčinám chudoby a zároveň přijít s novým a účinným řešením. Novináři zastávají v této debatě klíčovou úlohu a z tohoto důvodu jsme vyhlásili novinářskou soutěž o nejpřínosnější a nejoriginálnější příspěvek na téma chudoby.“ 

V České republice se do soutěže v kategorii tištěných a on-line médií přihlásilo celkem 16 novinářů s devatenácti články a v kategorii audiovizuálních médií byly přihlášeny celkem 4 reportáže od pěti autorů. Vítězství mladých redaktorek Českého rozhlasu Radio Wave je velkým úspěchem pro Český rozhlas. 

Více informací o Novinářské ceně Evropského roku 2010 naleznete zde:
www.2010againstpoverty.eu a www.ey2010.cz 

Autor:   Oddělení komunikace

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas