Český rozhlas otevřel zpravodajský post v Číně

Ulice v Pekingu - Foto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

Ulice v PekinguFoto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

Síť zahraničních zpravodajů Českého rozhlasu se od ledna 2017 rozšířila o post v Čínské lidové republice. Zpravodajem se sídlem v Pekingu se stal David Jakš, zkušený novinář, který pracoval v tištěných médiích i v televizi a který se na Čínu specializuje dlouhodobě.

„Celý asijsko-pacifický region je dnes hybatelem v oblastech ekonomiky, dopravy, investic a přesouvají se tam rozhodnutí, která ovlivňují celý svět. Čína je dnes vnímána většinou jen politicky, což je chyba. Denně se tam odvíjí spousta lidských příběhů a tempo, jakým se tam vše mění, nemá jinde ve světě obdoby,“ říká David Jakš

Zpravodajská síť Českého rozhlasu, která je ze všech českých médií nejrozšířenější, se tak rozrostla na deset postů: kromě Číny už fungují zpravodajové na Slovensku, v Rusku, Polsku, Německu, Francii, Velké Británii, v Bruselu coby sídle institucí Evropské unie a také na Blízkém východě a ve Spojených státech. 

„V době různých poloinformací a dezinformací je velkou předností mít zpravodaje na místě. Navazuje kontakty na různých úrovních a sleduje - nikoliv zprostředkovaně, ale napřímo - jak lidé v zemi jeho působení skutečně žijí. Je tomu tak ve všech oblastech, kde má Český rozhlas své zkušené zpravodaje a Čínská lidová republika nebude jistě výjimkou,” dodává ředitel zpravodajství Jan Pokorný

Čínská lidová republika je nejlidnatější zemí světa a v posledních letech roste významně její hospodářský a geopolitický vliv – v současné době je patrná snaha Číny prosadit se v mezinárodním měřítku výrazněji i v dalších oblastech: od vědy a výzkumu po vojenskou angažovanost.  

Autor:  Eva Sroka

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace