Český rozhlas posílí svou transparentnost, spouští interaktivní rozpočet

Finance - Foto: Free Digital Photos

FinanceFoto: Free Digital Photos

K 1. červenci 2017 spustí Český rozhlas novou službu, která umožní široké veřejnosti přehledně sledovat hospodaření a finanční situaci instituce. Zavedení interaktivního rozpočtu bylo jedním z cílů kandidátského projektu současného generálního ředitele Reného Zavorala při jeho zvolení v roce 2016.

Interaktivní rozpočet Českého rozhlasu poskytne detailní informace o aktuálním schváleném rozpočtu, včetně přesných nákladů i výnosů v kalendářním roce. Zobrazit bude možné i statistiky a časové řady u vybraných položek jako jsou informace z oblasti zaměstnanosti či investičních činností. 

„Cílem zavedení interaktivního rozpočtu je především zlepšit povědomí občanů o hospodaření veřejnoprávní instituce a otevřeně a transparentně poskytnout ekonomické informace o Českém rozhlase. Interaktivní rozpočet je právě ta cesta, jak hospodaření zprůhlednit,“ uvedl generální ředitel René Zavoral

Služba bude k dispozici na webových stránkách Českého rozhlasu v sekci Hospodaření. Informace budou uvedeny jak tabulkovou formou, tak i v podobě tzv. „Dvouúrovňového rozklikávacího rozpočtu“. U vybraných ekonomických veličin, především z oblasti hospodaření a zaměstnanosti, bude možné zobrazit jejich vývoj za posledních 6 let. Služba také znázorní stavy evidovaných rozhlasových přijímačů a inkaso rozhlasových poplatků. Ke stažení budou Výroční zprávy o hospodaření Českého rozhlasu od roku 2011. 

Aplikace je velice intuitivní a nevyžaduje žádné pokročilé znalosti. Uživatelům nabízí bez jakékoliv registrace pohodlný přístup k detailním informacím, a to pomocí jednoduchého klikání myší. Interaktivní rozpočet je přístupný i přes chytrý mobilní telefon nebo tablet. 

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace