Český rozhlas Radiožurnál – olympijský speciál hlásí čtvrt milionu posluchačů

Dalibor Motejlek a Jan Mazoch s Lucií Výbornou v R-Streamu - Foto: Miloslav Hamřík

Dalibor Motejlek a Jan Mazoch s Lucií Výbornou v R-StreamuFoto: Miloslav Hamřík

Celkem čtvrt milionu posluchačů si prostřednictvím webových stránek a mobilních aplikací naladilo digitální stanici Český rozhlas Radiožurnál – olympijský speciál. Absolutně nejposlouchanějším přenosem bylo hokejové semifinále turnaje mezi týmem České republiky a Olympijských sportovců z Ruska. Toto utkání v rámci internetového vysílání oslovilo téměř šedesát tisíc posluchačů.

Digitální stanice Český rozhlas Radiožurnál - olympijský speciál nabídla v průběhu 17 dní celkem 396 hodin kontinuálního sportovního zpravodajství a publicistiky. Stanice prostřednictvím živých přenosů či vstupů odvysílala například zápasy hokejové reprezentace, biatlonové závody či vybrané závody v rychlobruslení a snowboardingu. „Jsem velice rád, že jsme našim posluchačům a všem sportovním fanouškům mohli právě prostřednictvím digitálního vysílání nabídnout nejaktuálnější informace přímo z dějiště her a pestřejší obsah,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral

Tradiční stanice Český rozhlas Radiožurnál si pro posluchače každých třicet minut připravila aktuální olympijský souhrn, živé vstupy ze závodů všech českých medailových nadějí a desítky reportáží. V pořadu Host Lucie Výborné zazněly rozhovory s medailisty Martinou Sáblíkovou, Michalem Krčmářem, Evou Samkovou či Karolínou Erbanovou krátce po jejich vyhlášení. „Chtěli jsme dát co největší komfort posluchačům Radiožurnálu, kteří mají rádi sport a chtějí slyšet celé přímé přenosy z olympijských her. Vytvoření speciální digitální stanice sice bylo ohromně náročné, žádná stanice v Česku dosud v kuse téměř 400 hodin sportu neodvysílala. Výsledky jsou ale mimořádné a ukazují, že jsme zvolili správnou cestu,“ dodal šéfredaktor stanice Český rozhlas Radiožurnál Ondřej Suchan

Nedílnou součástí olympijského obsahu byla také Pohádka o Raškovi od Oty Pavla, kterou načetl Oldřich Kaiser či časosběrné dokumenty unikátní série - Olympijský rok, včetně příběhu dvojnásobné zlaté medailistky Ester Ledecké, stříbrné medailistky Martiny Sáblíkové nebo bronzové snowboardistky Evy Samkové. 

Speciální vysílání digitální stanice Český rozhlas Radiožurnál - olympijský speciál bylo v historii sportovního vysílání Českého rozhlasu nejsložitějším technickým provedením, které propojilo pět studií ve čtyřech městech na dvou kontinentech. Přes 150 hodin vysílání a desítky hostů ze sportovního světa, mezi kterými byli například Aleš Valenta, Karol Divín, Josef Černý, Roman Dostál, Josef Dostál a další, se uskutečnilo z mobilního studia R-Stream z Olympijského festivalu v Brně. Publikované příspěvky na sociálních sítích Českého rozhlasu oslovily v součtu další statisíce uživatelů. Více jak 700 000 uživatelů dále zavítalo na olympijskou sekci na zpravodajském serveru iRozhlas.cz, který zaznamenal téměř jeden milion návštěv. 

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas