Český rozhlas Radiožurnál tento týden vysílá speciální seriál z procesu s Rudolfem Slánským

Nalezené obrazové dokumenty z politického procesu s Rudolfem Slánským - Foto:  Národní filmový archiv

Nalezené obrazové dokumenty z politického procesu s Rudolfem SlánskýmFoto:  Národní filmový archiv

Český rozhlas kompletně převedl všech 183 magnetofonových pásů do digitální podoby, na které je zaznamenán osmidenní soud vykonstruovaného politického procesu s generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Československa Rudolfem Slánským. Stanice Český rozhlas Radiožurnál představí posluchačům tento týden jak speciální seriál, tak i kompletní záznamy.

Posluchači stanice Český rozhlas Radiožurnál si od 21. do 28. května 2018 mohou ve speciální seriálu každý den od 8:50 hodin poslechnout výběr nejzajímavějších momentů z vykonstruovaného procesu s generálním tajemníkem Ústředního výboru komunistické strany Československa Rudolfem Slánským. Nový web této stanice Radiožurnál.cz zase nabízí kompletní materiály, které čítají celkem 60 hodin zvukového záznamu. 

„Záznam procesu zůstal utajený desítky let. Chceme proto umožnit úplně všem, aby se s ním mohli seznámit v plném znění bez jediného střihu,“ uvedl šéfredaktor stanice Český rozhlas Radiožurnál Ondřej Suchan. Originály nalezených pásů společně s digitální kopií poputují z Českého rozhlasu do rukou Národního archivu. 

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas