Český rozhlas spustí nové VKV vysílače

Mikrofon - Foto: Khalil Baalbaki

MikrofonFoto: Khalil Baalbaki

Český rozhlas spustí v pátek 1. září 2017 pět nových VKV vysílačů. Dva vysílače získá stanice mluveného slova Český rozhlas Plus, další tři potom regionální stanice Český rozhlas Pardubice.

Posluchači ČRo Plus v oblasti Ústí nad Labem a Velkých Opatovic včetně okolí tak mohou stanici nově zachytit v pásmu VKV/FM. Poslech na FM přijímači bude také rozšířen u stanice ČRo Pardubice, a to nově pro východní část Pardubického kraje. 

Tímto krokem postupuje Český rozhlas dále ve snaze o dostupnost stanice ČRo Plus co nejširšímu okruhu posluchačů. Spuštěním VKV vysílačů pro ČRo Plus a ČRo Pardubice však naše snaha nekončí. Budeme i nadále usilovat o pokrytí dalších území,“ dodává ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka.  

Na základě individuálních oprávnění vydaných Českým telekomunikačním úřadem budou vysílače Českého rozhlasu spuštěny 1. 9. 2017. 

Konkrétně u stanice ČRo Plus se jedná o vysílač Ústí nad Labem z lokality Klíše, který bude spuštěn v 10.00 na kmitočtu 93,9 MHz s výkonem 100W ERP, a vysílač Velké Opatovice z lokality Jevíčko, který bude spuštěn v 11.00 na kmitočtu 101,5 MHz s výkonem 200W ERP. 

Stanice ČRo Pardubice nabídne nově pro své posluchače vysílač Velké Opatovice z lokality Jevíčko, který bude spuštěn v 11.00 na kmitočtu 93,7 MHz s výkonem 100W ERP. Dále to bude vysílač Žamberk z lokality Na Rozálce, který bude spuštěn ve 12.00 na kmitočtu 103,3 MHz s výkonem 100W ERP, a konečně vysílač Vysoké Mýto z lokality Vodárna, který bude spuštěn ve 13.00 na kmitočtu 88,9 MHz s výkonem 200W ERP.  

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace