Servis pro novináře28. července  2014 v 17:43  

Český rozhlas začíná vysílat přes internet přímé sportovní přenosy

Michal Jurman - Foto:  Český rozhlas

Michal JurmanFoto:  Český rozhlas

V úterý 29. července 2014 začíná Český rozhlas vysílat přímé přenosy ze sportu přes internet, a to zápasem Sparta Praha – Malmö FF (Švédsko) od 19.30 hodin. Toto utkání v rámci 3. předkola Ligy mistrů budou komentovat Michal Jurman a Jan Suchan.

„Internetové přenosy rozšiřují nabídku Českého rozhlasu pro sportovní fanoušky. Začínáme fotbalovými předkoly evropských pohárů, ale v dalších týdnech chystáme přenosy atletiky, hokeje nebo českých reprezentačních zápasů v dalších kolektivních sportech. Odkaz i program bude vždy na zpravodajském webu Českého rozhlasu zpravy.rozhlas.cz,“ popisuje novinku ve zpravodajství Českého rozhlasu Tomáš Pancíř, ředitel Centra zpravodajství. 

Ve čtvrtek Český rozhlas odvysílá oba venkovní zápasy českých zástupců v předkole Evropské ligy (od 18 hodin zápas Astra Giurgiu – Slovan Liberec, od 20 hodin Petrolul Ploješť – Viktoria Plzeň). V pátek naváže i zápas fotbalové Synot ligy Slavia Praha – Baník Ostrava. 

Jan Suchan - Foto:  Český rozhlas

Jan SuchanFoto:  Český rozhlas

„V polovině srpna chystáme speciální vysílání přes internet pro fanoušky atletiky, a to z Mistrovství Evropy ve švýcarském Curychu. Přenosy doplníme promítáním fotografií, zobrazovat se budou také startovní a výsledkové listiny,“ dodal Pancíř

Internetové přímé přenosy lidé mohou poslouchat také přes aplikaci iRadio určenou pro mobily a tablety. Přenosy a reportáže z významných sportovních událostí nadále zůstanou i v programu Radiožurnálu. 

Program prvního týdne:
Úterý 29. 7. 19.30 Sparta Praha – Malmö FF (třetí předkolo Ligy mistrů)
Čtvrtek 31. 7. 18.00 Astra Giurgiu – Slovan Liberec (třetí předkolo Evropské ligy)
Čtvrtek 31. 7. 20.00 Petrolul Ploješť – Viktoria Plzeň (třetí předkolo Evropské ligy)
Pátek 1. 8. 20.15 Slavia Praha – Baník Ostrava (2. kolo Synot ligy)
Sobota 2. 8. 17.00 FK Teplice – Dynamo České Budějovice (2. kolo Synot ligy) 

Mgr. Tereza M. Krásenská
tisková mluvčí 

Autor:   Oddělení komunikace

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas