České a slovenské muzikálové hvězdy zazáří v Ostravě

Rozhlasový Big band Gustava Broma - Foto: Jiří Šeda

Rozhlasový Big band Gustava BromaFoto: Jiří Šeda

Dům kultury města Ostravy je pro letošní rok místem, kde se uskuteční v pořadí již pátý společný vánoční koncert Českého rozhlasu a Rozhlasu a televízie Slovenska. Na jednom podiu se v čase adventním potkají hvězdy české a slovenské muzikálové scény za doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma.

Nenechte si první prosincový den ujít jedinečný hudební zážitek. Dům kultury města Ostravy přivítá na jednom podiu legendární Rozhlasový Big Band Gustava Broma, jež pod vedením dirigenta Vladimíra Valoviče doprovodí populární představitele české a slovenské muzikálové scény. 

Termín koncertu: 1. 12. 2017, od 19.00 hodin
Adresa: Dům kultury města Ostravy, ul. 28. října 124/2556, Ostrava
Předprodej: www.dkmoas.cz (99 Kč)

Těšit se můžete na Kamila Střihavku, Petru Janů, Michaelu Gemrotovou, ze slovenských interpretů vystoupí Andrea Zimányiová, Peter Cmorik a Pavol Hammel. Večerem bude provázet moderátorská dvojice Jitka Novotná a Roman Bomboš. Koncert se koná pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje a primátora Statutárního města Ostrava. 

O Rozhlasovém Big Bandu Gustava Broma
Orchestr, který založil Gustav Brom, zahájil profesionální kariéru svým angažmá v červnu 1940 v hotelu Radhošť v Rožnově pod Radhoštěm. Za dobu své existence získal světové renomé. 

V šedesátých letech minulého století se zařadil podle amerických odborníků mezi 10 nejlepších big bandů světa. S kapelou hostovaly největší hvězdy jazzu i popu – Maynard Ferguson, Dizzy Gillespie, Diana Ross and The Supremes, Ray Conniff, Ben Cramer, VOX, Bill Ramsey a další. 

Dodnes přicházejí noví hráči, kteří zde získávají neocenitelné zkušenosti a zároveň udržují věčně mladého ducha kapely. Do programu se tak dostávají i moderní aranžmá a repertoár se neustále vyvíjí. Právě taková je budoucnost pod vedením dirigenta Vlada Valoviče. 

Autor:  Martin Novák

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace