Novým šéfredaktorem Rádia Česko bude Václav Sochor

Václav Sochor - Foto: Khalil Baalbaki

Václav SochorFoto: Khalil Baalbaki

Šéfredaktorem Českého rozhlasu Rádio Česko bude od 1. ledna 2011 Václav Sochor. Nahradí tak Roberta Břešťana, který po necelých dvou letech odchází do týdeníku Ekonom.

Václav Sochor, který v médiích působí od roku 1994, se vrátil do Českého rozhlasu jako moderátor autorských pořadů a zpravodajských pásem na Rádiu Česko a Radiožurnálu v lednu tohoto roku. 

V posledních letech se aktivně věnuji především médiím a marketingové komunikaci a v rámci průřezového předmětu Mediální výchova učím studenty, jak mají vypadat veřejnoprávní média. Nabídku zužitkovat nabyté zkušenosti i v praxi by bylo těžké odmítnout,“ říká k volbě Václav Sochor. 

Václav Sochor je výborný novinář a navíc má zkušenosti s vedením týmu,“ dodává ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu Hana Hikelová. 

Rádio Česko je zpravodajsko-publicistickou stanicí Českého rozhlasu. Vysílá denně 6 hodin autentického programu s nulovým podílem hudby. „Začátkem roku, zhruba od února, bychom rádi rozšířili naše vysílání i na dobu mezi 11 a 13 hodinou, i když to bude jen v rámci digitálního vysílání a na internetu,“ doplňuje Hana Hikelová. 

Václav Sochor (*1973 v Praze) v médiích působí od roku 1994, začínal v zahraniční redakci tehdy nově vzniklé TV Nova, v roce 1995 spolu-zakládal kancelář české redakce BBC v Praze, o rok později odjel pracovat do Londýna. Jako redaktor a moderátor BBC pracoval až do roku 2006 (od 2001 zpět v Praze). Po zániku české redakce uváděl v Českém rozhlase pořad Radioforum, pro ČT magazín Média a svět. Stál u zrodu zpravodajské televize Z1 coby vedoucí zahraniční redakce a moderátor pořadu Z1 Marketing. V letech 2007-2009 byl šéfredaktorem odborného týdeníku Strategie (a oborových měsíčníků Marketingový magazín a Polygrafie revue). V lednu 2010 se vrátil do Českého rozhlasu jako moderátor autorských pořadů na Rádiu Česko a Radiožurnálu a zpravodajských pásem. Je autorem školních osnov průřezového předmětu Mediální výchova a medializace. Václav Sochor vystudoval politologii na FSV UK a marketingový institut CIMA. 

Autor:   Oddělení komunikace

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas