Pohádkový skřítek Hajaja promluví poprvé živě

Skřítek Hajaja - Foto: Khalil Baalbaki

Skřítek HajajaFoto: Khalil Baalbaki

Český rozhlas Dvojka a Rádio Junior připravily ke Dni dětí a 95. výročí zahájení rozhlasového vysílání dárek pro malé i velké posluchače. V pořadu Klub Rádia Junior odvysílají desetidílný pohádkový seriál, který přečtou herci živě přímo ve studiu. První příběh skřítka Hajaji zazní symbolicky na Den dětí 1. června v 19.45 hodin.

Po deset večerů se od 1. června mohou malí i velcí posluchači těšit na zbrusu nový pohádkový seriál Hany Lehečkové „Vesmírné putování komety Julie“. Od 19.00 hodin v pořadu Klub Rádia Junior přečte vždy jednu epizodu oblíbený český herec, který bude zároveň hostem daného pořadu. 

„Živé vysílání má neopakovatelné kouzlo a přináší s sebou nečekané situace, na něž musí moderátor spontánně reagovat. Jsem zvědavý, jak se s tím Hajaja popasuje. Věřím, že mu to dodá před malými posluchači jisté kouzlo. A kdyby se občas něco úplně nepovedlo, děti mu to jistě rády odpustí,“ říká ředitel Programu Českého rozhlasu Ondřej Nováček. „Mám velkou radost, že nikdo z oslovených herců ani na chvilku nezaváhal a nabídku účastnit se živého čtení Hajaji všichni přijali s velkým nadšením. Doufám, že ta radost a nadšení doputují nejen k dětskému posluchači,“ doplňuje Tomáš Vacek, pověřený vedením Rádia Junior. 

První díl pohádkového seriálu přečtou v pátek 1. června v 19.45 hodin přímo z Mezinárodního festivalu pro děti a mládež ve Zlíně postavičky Rádia Junior Venda a Fráňa, další pak ze studia Českého rozhlasu na Vinohradské 12 herci Ivana Andrlová, Milena Steinmasslová, Jiří Hána, Michal Zelenka, Petr Lněnička, Evellyn Pacoláková, Petr Vacek, Matouš Ruml a Marek Němec. 

Pohádkový příběh Vendy a Fráni ze Zlína posluchači také exkluzivně uvidí živě prostřednictvím streamu na Facebooku Českého rozhlasu, z dalších dílů pak vznikne video pro YouTube Českého rozhlasu Dvojka a Rádia Junior

Vysílání Hajaji doplní v programu Českého rozhlasu Dvojka hned dva rozhovory s hercem, který v daný večer bude pohádku číst: v 7.50 v Dobrém ránu s Dvojkou a krátce před 18.30 v pořadu Kolotoč. 

Více informací o pořadu a programu na webu dvojka.rozhlas.cz a radiojunior.cz

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas