Povinnost platit rozhlasový poplatek za autorádia stále trvá

S ohledem na články v médiích, které informují o ukončení výběru autorských poplatků společností Intergram z autorádií ve služebních vozech, dochází k chybnému výkladu zákonných povinností právnických a fyzických podnikajících osob s ohledem na placení rozhlasových poplatků za autorádia.

Český rozhlas upozorňuje na nesprávné spojování povinností plynoucích z autorského zákona č. 121/2000 Sb. a povinností právnických a fyzických podnikajících osob podle zákona č. 348/2005 Sb., o rozhlasových a TV poplatcích. Podle zákona o rozhlasových a televizních poplatcích v platném znění je každé autorádio rozhlasovým přijímačem, ze kterého se platí rozhlasový poplatek 45 Kč měsíčně. Tato zákonná povinnost je vázána čistě na vlastnictví rozhlasového přijímače, respektive provozování dopravního prostředku.  

Povinnost výše uvedených osob platit rozhlasový poplatek za autorádia tak nadále trvá a není nijak dotčena aktuálním postupem společnosti Intergram. 

Autor:  Oddělení komunikace

Nové články v rubrice

 • 27. února  2017 v 15:39       rubrika: Servis pro novináře

  Český rozhlas spouští svůj první původní podcast Zhasni! na téma sex a intimnosti

  Speciální audio projekt o sexu a intimitě mladých lidí s názvem Zhasni! spouští Český rozhlas od 1. března. První původní podcast z produkce ČRo odkrývá city, vztahy, vášně a touhy mladých lidí a zachycuje dění za dveřmi... tidílná podcastová série Radia Wave zavede posluchače a posluchačky od asexuality přes práh bolesti a smyslové slasti do světa BDSM. Dá jim pocítit erotické napětí mezi partnery během těhotenství, vezme je na lov zážitků přes seznamovací aplikaci nebo zprostředkuje prožitky ze skupinového sexu.

   
 • 22. února  2017 v 15:37       rubrika: Servis pro novináře

  Ředitelem ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice bude Jiří Kánský

  Pozici ředitele regionálního studia ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice bude od 1. března 2017 zastávat Jiří Kánský. Jeho jmenování do funkce dnes schválila na svém veřejném zasedání Rada Českého rozhlasu na návrh generálního...

   
 • 22. února  2017 v 10:56       rubrika: Servis pro novináře

  Nová mobilní aplikace Radiotéka – audioknihy do kapsy

  Český rozhlas spustil novou mobilní aplikaci Radiotéka – audioknihy do kapsy pro iOS a Android. Aplikace nabízí zdarma klasická díla i kvalitní bestsellery české a světové literatury. Ke stažení poskytuje díla ze Čtenářského...

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace