Pozor, nenechte si utéct Noční běh pro Světlušku s našlápnutým doprovodným programem!

Noční běh pro Světlušku - Foto: Filip Jandourek

Noční běh pro SvětluškuFoto: Filip Jandourek

Letošní Noční běh pro Světlušku už odstartoval v Olomouci, ale se symbolicky rozsvícenými čelovkami se na start charitativního běhu na pomoc lidem s těžkým zrakovým postižením postaví příznivci Světlušky ještě třikrát - 20. dubna v Praze, 27. dubna v Brně a 3. května v Jihlavě.

Doprovodný program nabídne jako hlavní hudební hosty Lenny v Praze, kapelu Mirai v Brně a kapelu China Blue v Jihlavě. Za účastníky běhu také dorazí známé sportovní osobnosti a vystoupí i talentovaní nevidomí muzikanti. Nebudou chybět ani masáže od nevidomých masérů. Každý z běhů startuje vždy ve 21 hodin. „Přijďte se přesvědčit, že běhat potmě má smysl a setkat se s některými z těch, kterým může Světluška díky dárcům svítit na cestu životem. Společně si pak užijeme magickou atmosféru, kdy si symbolicky rozsvítíme čelovky a vyrazíme každý svým tempem na trať,“ říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který Noční běh pro Světlušku organizuje. 

Loňský ročník přinesl nevidomým částku 2.315.000 Kč. Světluška věří, že i s vaší pomocí se podaří tuto částku letos překonat. Registrujte se včas na webu behprosvetlusku.cz a dostanete startovní balíček s čelovkou a sportovní kapsičkou na mobil. Výtěžek ze série nočních běhů použije Světluška na podporu lidí s těžkým zrakovým handicapem. 

S běháním potmě začala Světluška před šesti lety v Praze. Popularita sportovní akce rychle rostla, a tak si Světluška nazula kecky a vyrazila i do regionů. V roce 2015 poprvé startovali běžci pro Světlušku v Brně, v roce 2016 se přidala Jihlava a letos poprvé zazářila na světluščí běžecké mapě i Olomouc. 

Sledujte novinky na webu www.behprosvetlusku.cz, www.svetluska.net nebo FB Světlušky.  

Autor:  Barbora Mocová

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace