Radio Wave přichází s novými formáty

Část redakce Radia Wave - Foto: Láďa Bruštík

Část redakce Radia WaveFoto: Láďa Bruštík

Radio Wave obohacuje svou programovou nabídku pro rok 2017 o několik nových formátů. Jde o jedinečný obsah, který se doposud na Radiu Wave neobjevil. K poslechu bude ve vysílání, ale také v audioarchivu nebo ve formě podcastů. V programu se poprvé objeví podcastová série věnovaná sexu a intimitě, rozhlasové dokumenty, improvizované rozhlasové hry, satirický hudební formát nebo video seriál přinášející tlumočení vybraných skladeb mladých českých kapel do znakové řeči.

Úplně poprvé se v programové nabídce stanice Českého rozhlasu pro mladé a mladě smýšlející posluchače objeví původní podcast Zhasni! Speciální devítidílná série navázaná na publicistický pořad Radia Wave Kvér přináší osobitý vhled do sexuality současné mladé generace a nabídne i jiné pohledy na sex a intimitu, než je běžné. Zároveň v českém prostředí otestuje možnosti formátu, který je mimořádně úspěšný v zahraničí, včetně specifických způsobů distribuce a online marketingu. Pod jednotlivými díly podcastu na pomezí autorského dokumentu a artové tvorby jsou podepsáni autoři Bohdan Bláhovec, Tereza Nvotová, Roman Štětina, Johana Švarcová, Daniel Moravec a sound designéři Stanislav Abrahám, Dominik Gajarský, Martin Ožvold nebo Studio Needles. Série Zhasni! startuje 1. března

Na konci února odvysílá Radio Wave první díl pořadu DokuVlna, který nabídne originální radiodokumenty, v nichž čeští tvůrci ohledávají témata, situace a fenomény blízké mladému publiku. Moderátoři Brit Jensen a Jiří Slavičínský představí v každém dílu jedno téma z několika tradičních i netradičních úhlů pohledu. DokuVlna míří do živého vysílání, ale Radio Wave ji po vzoru zahraničních dokumentárních formátů nabídne rovněž ve formě podcastu. 

„Vztah k rádiu a audiu se v posledních letech u posluchačů Radia Wave a mladých lidí obecně mění. Roste zájem o audio obsahy, které mohou na rozdíl od kontinuálního vysílání poslouchat i v době, v prostředí a atmosféře, kterou si sami vyberou. Proto jim nabízíme náš obsah i prostřednictvím podcastů. Přihlásíte se k odběru a každý další díl oblíbeného pořadu najdete pohodlně ve vašem mobilu,“ říká šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová

V závěru roku 2016 odstartoval na Radiu Wave nový satirický formát Dementi aneb radikální remix reality Martina Tvrdého, který formou mediálních výroků veřejných osobností zremixovaných do hudebního tvaru a doprovozených grafickou podobou testuje virální potenciál satirického útvaru pro mladé publikum. Je určen pro užití na Facebooku, YouTube, popř. dalších profilech Radia Wave na sociálních sítích. Premiérové díly Dementi jsou zveřejňovány dvakrát za měsíc a autorsky je připravují Martin Tvrdý a Ondřej Franta. 

Nový satirický formát Dementi lze nalézt zde 

Novým programovým prvkem Radia Wave jsou rovněž improvizované rozhlasové hry Radio Ivo, které se natáčejí za přítomnosti publika. Tvůrci Johana Švarcová, Petr Marek a Marian Moštík sehráli od roku 2006 téměř 100 kompletně improvizovaných rozhlasových her. „Radio Wave i Radio Ivo loni oslavily deset let existence. To nám připadalo jako dobrý důvod ke spojení. Domluvili jsme se, že Radio Ivo přeneseme do rozhlasového studia S2 v budově Českého rozhlasu na Vinohradské třídě, aby fanoušci mohli sledovat přímo vznik rozhlasových her,“ uvedla Iva Jonášová. 

Silvestrovské Radio Ivo lze zhlédnout zde 

Radio Wave posluchači naladí na webu wave.cz, v mobilních aplikacích Českého rozhlasu, v digitálním vysílání DAB a prostřednictvím digitální televize DVB-T. 

Autor:  Eva Sroka

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace