Stanice Český rozhlas Radiožurnál je na 2. místě mezi českými rádii

Každý den s vámi je heslo Českého rozhlasu Radiožurnál - Foto: Khalil Baalbaki

Každý den s vámi je heslo Českého rozhlasu RadiožurnálFoto: Khalil Baalbaki

Stanice Český rozhlas Radiožurnál zaznamenala historicky největší úspěch za dobu trvání výzkumu Radioprojekt. Podle aktuálních výsledků poslechovosti rádií v České republice za období od 1. 10. 2017 – 31. 3. 2018 se Český rozhlas Radiožurnál posunul na druhé místo v pořadí stanic podle denní a týdenní poslechovosti a podílu na trhu. Posílila také pozice Českého rozhlasu jako celku.

Český rozhlas Radiožurnál ve sledovaném období poslouchalo v průměrném dni 908 tisíc posluchačů, což je o 62 tisíc více než v minulém období. Týdenní poslech stanice se pohyboval kolem 1 milionu 609 tisíc lidí, což je o 118 tisíc více než minule. Podíl Radiožurnálu na rozhlasovém trhu činil 11,4 %, tzn. stoupl o 0,9 p.b. proti předchozím výsledkům. Ve všech třech uvedených ukazatelích je Radiožurnál na 2. místě mezi českými rádii. 

„Stanice Český rozhlas Radiožurnál dosáhla na pomyslnou stříbrnou příčku v poslechovosti rádií. Je to veliký úspěch a ocenění pro všechny, kteří se na vysílání této stanice podílejí. Pevně věřím, že si tato stanice najde v budoucnu ještě větší počet posluchačů, které zaujme svou programovou skladbou,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. 

Vzrostla i celková poslechovost Českého rozhlasu: některou z jeho stanic poslouchalo v daném období přibližně 1 milion 585 tisíc lidí denně, což je o 85 tisíc více než v předchozím období. Poslechovost v průměrném týdnu se zvýšila o 104 tisíc na 2 miliony 538 tisíc posluchačů. Aktuální podíl na rozhlasovém trhu činí 23,5 %, což znamená nárůst o 1,1 p.b proti minulým výsledkům. 

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas