Stanici Plus povede Alexandr Pícha, ředitelem Centra vysílání se stane Ondřej Kopa

Stanici Plus povede Alexandr Pícha, ředitelem Centra vysílání se stane Ondřej Kopa - Foto:  Marvil

Stanici Plus povede Alexandr Pícha, ředitelem Centra vysílání se stane Ondřej KopaFoto:  Marvil

Vedení stanice Český rozhlas Plus se od 1. srpna ujme Alexandr Pícha, současný ředitel Centra Nových médií a bývalý šéfredaktor a ředitel Radiožurnálu. V polovině srpna také do Českého rozhlasu nastoupí nový ředitel Centra vysílání. Stane se jím Ondřej Kopa, který působil v ČT24 jako šéfeditor odpovědný za večerní kontinuální vysílání a vedoucí redakce večerních pořadů.

Mgr. Alexandr Pícha
V Českém rozhlasu zastával řadu manažerských pozic. Od roku 2010 působí jako ředitel Centra Nových médií. Pracovní dráhu začal jako zpravodaj Československého rozhlasu a pak zpravodaj České televize na Slovensku. Asi deset let pracoval jako šéfredaktor a později ředitel stanice Radiožurnál. Byl také zástupcem programového ředitele a vedoucím projektu digitálního vysílání. V letech 2006-2007 pracoval jako zahraniční zpravodaj v USA.

Mgr. Ondřej Kopa
Na začátku devadesátých let působil jako redaktor v Českém rozhlase Ostrava, poté se stal parlamentním zpravodajem stanice Radiožurnál. V roce 1998 nastoupil do TV Prima, kde zastával pozici zástupce šéfredaktora zpravodajství a vedoucího domácího a regionálního zpravodajství. V ČT24 pracoval od roku 2010. Nejprve jako šéfeditor odpovědný za denní kontinuální vysílání a od roku 2012 jako šéfeditor odpovědný za večerní kontinuální vysílání a zároveň vedoucí redakce večerních pořadů Události, komentáře, Interview, Hyde Park a Před půlnocí.

Alexandr Pícha nahradí na stanici Plus ve funkci šéfredaktora Daniela Rause, který na vlastní žádost odchází z Českého rozhlasu k 31.7. Pícha také nadále zůstává ředitelem Centra Nových médií, které se stará především o multimediální rozměr vysílání ČRo. Ondřej Kopa pak na pozici ředitele Centra vysílání nahradí Ondřeje Nováčka. 

„Alex Pícha patří k velkým rozhlasovým profesionálům. Zkušenosti sbíral jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v USA i šéfredaktor a ředitel stanice Radiožurnál. Jeho úkolem bude udržet vysokou novinářskou úroveň stanice Plus a zajistit její přechod na VKV, ke kterému dojde 2. listopadu. Ondřej Kopa zná prostředí Českého rozhlasu, kde v minulosti pracoval jako parlamentní zpravodaj. Vedl také domácí a regionální zpravodajství TV Prima a na ČT24 byl jako šéfeditor odpovědný za denní a posléze večerní kontinuální vysílání,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral

„Chtěl bych poděkovat Ondřeji Nováčkovi, za jeho práci a nasazení, se kterým vedl po několik let vysílání stanic Českého rozhlasu. Byl také autorem řady velkých projektů, které šly napříč programovou nabídkou ČRo. Tím posledním byl letošní celoroční projekt Hrdina.cz. Dík patří i Danielu Rausovi, který nastartoval chod stanice Plus, která se zabývá analytickou publicistikou pro náročné posluchače,“ dodal René Zavoral.

 

Autor:  Jiří Hošna

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas