Začal další ročník projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“

Daruj krev s Českým rozhlasem

Daruj krev s Českým rozhlasem

Ve čtvrtek 1. června odstartoval další ročník projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“. Cílem akce je šířit povědomí o dárcovství krve a oslovit především ty, kteří dosud krev nedarovali, tzv. prvodárce. Tvářemi kampaně se letos stali zaměstnanci Českého rozhlasu, ale nově také ambasadoři projektu VZPoura úrazům.

„Daruj krev je aktuálně pravděpodobně největším projektem podporující dárcovství krve v České republice. Jsme rádi, že každým rokem náš projekt oslovuje nové a nové prvodárce a na projektu spolupracuje drtivá většina transfuzních stanic po celé České republice“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral

Vizuálním znakem kampaně a projektu zůstává vyhrnutý rukáv na pravé ruce. Tvářemi kampaně jsou například moderátor Českého rozhlasu Plus Michael Rozsypal, redaktoři zpravodajství Zuzana Švejdová a Stanislav Janalík, violistka Symfonického orchestru Českého rozhlasu Markéta Sádecká. Zároveň jsou tvářemi také zástupci generálního partnera projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny. Jsou jimi ambasadoři projektu VZPoura úrazům Pavel Bambousek a Zbyněk Švehla. Všechny příběhy z darování krve jednotlivých ambasadorů jsou zachyceny na videích, která budou projekt propagovat na internetu a sociálních sítích. K dispozici bude dárcům také aplikace „JSEM DÁRCE“. Na podporu dárcovství krve zde mohou zájemci vložit svou fotografii, třeba zrovna z odběru krve. 

Generálním partnerem akce je Všeobecná zdravotní pojišťovna. „Vážíme si každého, kdo se rozhodne darovat krev. Protože počet dobrovolných dárců dlouhodobě klesá, VZP se letos opět rozhodla podpořit tento projekt, který se na získávání nových dárců zaměřuje. Naše klienty, kteří tímto způsobem pomáhají ostatním, odměňujeme například příspěvky až do výše tisíc korun ročně na vitaminové doplňky stravy, masáže nebo jiné regenerační aktivity,“ uvedl ředitel VZP Zdeněk Kabátek. 

Hlavní část projektu potrvá do 19. června. Právě v období od 1. do 19. 6. bude možné darovat krev, respektive si s transfuzní stanicí domluvit konkrétní termín návštěvy. Zájemci se mohou registrovat na webových stránkách www.darujkrev.rozhlas.cz

V sobotu 17. června se na Staroměstském náměstí v Praze uskuteční Koncert pro dárce, který Český rozhlas pořádá ve spolupráci s partnerem projektu, společností Mattoni. Na koncertě pro dárce vystoupí Lenny s kapelou a Debbi & Lipo. 

Záštitu projektu poskytlo Ministerstvo zdravotnictví ČR, Světová zdravotnická organizace WHO, Ústav hematologie a krevní transfuze a Český červený kříž. 

Kampaň připravilo interně marketingové oddělení Českého rozhlasu. 

Autor:  Jiří Hošna

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas