Speciální povodňové konto Českého rozhlasu

Zaplavená socha na vltavském břehu na pražské Kampě - Foto:  ČTK

Zaplavená socha na vltavském břehu na pražské KampěFoto:  ČTK

Nadační fond Českého rozhlasu zřídil speciální povodňové konto na pomoc lidem postižených záplavami. Číslo povodňového konta je 888444666/0300. Sbírku podpoří v pátek 14. června speciální call centrum s VIP osobnostmi, které zorganizujeme v budově rozhlasu na Vinohradské 12.

Přispět můžete také zasláním DMS ve tvaru DMS ROZHLAS na telefonní číslo 87 777. Jedna DMS stojí 30 Kč, z toho 27 Kč jde na pomoc postiženým povodněmi. 

Ničivé povodně sice pozvolna opadají, ale škody se teprve sčítají, a zjevně dosáhnou desítky miliard korun. Český rozhlas proto do spolupráce zapojil i známé osobnosti, které rozhlas navštěvují jako hosté ve vysílání. 

V pátek 14. června usednou VIP hosté ve studiu na Vinohradské 12 a budou čekat na telefon od vás, kteří se rozhodnete přispět jakoukoliv částkou, třeba symbolickou. V call centru se budou vedle telefonistek známé osobnosti ze světa kultury a politiky střídat každou hodinu. 

Veškeré informace najdete na speciální webové stránce Českého rozhlasu www.pomahejtesnami.cz, která bude v provozu od čtvrtka 13. června, a kde budete moci v pátek sledovat videopřenos z call centra.

Přispívat na číslo konta 888444666/0300 můžete až do 21. června 2013. Všechny informace se samozřejmě dozvíte i z vysílání stanic Českého rozhlasu. 

Kam půjdou vaše peníze? 

Jelikož si velmi vážíme vaší ochoty pomoci lidem postiženým povodní, připravujeme pro vás seznam všech míst, kam peníze pošleme. Škody se na mnoha místech ale teprve vyčíslují, a lidé zde nyní prožívají velmi složité období, o dalších vybraných místech vás tak budeme nadále informovat. 

Dlouhodobým projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu je Světluška, která pomáhá zrakově postiženým občanům. Čtvrtinu z vybraných peněz věnuje Nadační fond Českého rozhlasu právě zrakově postiženým občanům, které zasáhla povodeň. 

Dále Nadační fond Českého rozhlasu vybral následující obce, kam půjde poměrná část vybraných peněž: 

Křešice 

Obec v severních Čechách, která leží na pravém břehu Labe, byla téměř celá pod vodou. Vytopeno bylo 180 domácností a evakuováno 1030 z 1280 obyvatel. Největší škody jsou na obecním majetku, zejména na komunikacích. Například nová podtlaková kanalizace, která byla dobudována krátce před povodní, je kompletně zničená (škoda řádově milionová). 

Pod vodou byla i část školy, voda zalila tělocvičnu, šatny, družinu a část školních prostor. Nové multifunkční hřiště bylo zbudované jen týden před povodní a škola se chystala na jeho slavnostní otevření. 

Putim 

Obec v jižních Čechách leží na pravém břehu řeky Blanice, těsně před jejím soutokem s řekou Otavou. Postiženy byly především domy, chaty, kaplička sv. Jana Nepomuckého a komunikace. Na dvě desítky rodin se nebudou moci po dobu několika měsíců vrátit zpět do svých domovů. 

Toušice-Mlékovice 

Obec Mlékovice, která spadá pod obec Toušice (rovněž zaplavena), se nachází ve Středočeském kraji v okrese Kolín. Jeden dům je po povodni určen k demolici, vyplavena byla rovněž hasičárna a kompletně bylo zničeno dětské hřiště. 

Autor:  Dita Křížová

Nové články v rubrice

 • 3. ledna  2019       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Do nového roku s humorem Vladimíra Renčína

  Srdečně vás zveme na výstavu kresleného humoru jednoho z nejznámějších českých kreslířů. Bude instalována v Galerii Vinohradská 12 a navštívit ji můžete každý čtvrtek od 12 do 18 hodin do konce února.

   
 • 29. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Fotograf Oldřich Karásek

  Od třetího prosince v Galerii Vinohradská 12 naleznete fotografie z tvorby jednoho z nevýznamnějších českých fotografů minulých desetiletí, Oldřicha Karáska, který proslul nádhernými snímky z cest po světě.

   
 • 5. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Mauthausen, koncentrák smrti…

  V pondělí 5. listopadu v 17 hodin zahájíme v Galerii Vinohradská 12 výstavu s názvem „Mauthausen, koncentrák smrti…“ Její autorkou je rozhlasová zvukařka a fotografka Zdeňka Mlýnková.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas