36. Trialogy B s Růženou Merunkovou a Václavem Postráneckým.

Herečka Růžena Merunková při natáčení minutové hry Dýchánek - Foto: Prokop Havel

Herečka Růžena Merunková při natáčení minutové hry DýchánekFoto: Prokop Havel

Trialogy jsou zpět v Galerii Vinohradská 12. 36. pokračování se uskuteční ve čtvrtek 19. ledna 2017 od 18.30 hodin.

Pozvání přijali herci nepřeslechnutelných hlasů a zvučných jmen, Růžena Merunková a Václav Postránecký. 

Růžena Merunková byla po dlouhá léta spjatá s Realistickým divadlem, spíš si ji ale asi vybavíte z televizních inscenací Láska jako trám (1967), Popelka (1969), z nedávné doby např. PF 77 (2003), Bludičky (2010). V dabingu svůj hlas propůjčuje např. Sophii Loren. Často účinkovala a účinkuje dodnes v rozhlase. 

Člena Národního divadla, Václava Postráneckého, snad netřeba dlouze představovat. K vidění je v současnosti kupř. ve hře Tři sestry. Z obrazovek ho každý musí znát z četných repríz filmu S tebou mě baví svět, či seriálů Cirkus Humberto, Bylo nás pět, aj. Václav Postránecký se hojně věnoval i dabingu, jeho ústy k nám promlouval Dustin Hoffman, připomeňme komediální seriál Kutil Tim, bláznivé komedie s Paulo Villagiem či filmy Sám doma 1 a 2. Svou nesmazatelnou stopu zanechal i v rozhlase. Z toho vyplývá, že téma rozhlas bude pro naše povídání zcela zásadní. Budeme se samozřejmě bavit i o divadle, dabingu, filmu a životě vůbec, prostor opět dostanou zvukové ukázky z rozhlasové tvorby, ve druhé části pak oblíbené otázky z publika. 

V případě Vašeho zájmu použijte rezervační systém nebo si místo rezervujte na e-mailu: jakub.kambersky@seznam.cz nebo na tel. 776 444 004. Účast lze potvrdit také na facebookové stránce Trialogy B v příslušné události. 

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas