Blanka Velová – „Dialog v modré“

Blanka Velová - Dialog v modré - Foto: Blanka Velová

Blanka Velová - Dialog v modréFoto: Blanka Velová

V dubnu v Galerii Vinohradská 12 naleznete obrazy z tvorby malířky Blanky Velové. Hlavním námětem maleb je příroda a výtvarné ztvárnění motivů, v nichž se jeví síla a mohutnost přírodních živlů, vody, moře, horských hřebenů a skal. Z obrazů je cítit expresívní rukopis, střídají se jemné barevné přechody, lazurní plochy s razantnějšími údery štětce a pastózními nánosy.

Blanka Velová absolvovala vysokoškolské studium výtvarného oboru na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze u profesorů Cyrila Boudy, Karla Lidického a Martina Salcmana. Intenzivně se malířské tvorbě věnuje od roku 1971. 

Uspořádala 56 samostatných výstav doma i v zahraničí, je zastoupena ve sbírkách galerie v Pardubicích, v Jičíně, ve sbírkách soukromých doma i v zahraničí. 

Žije a pracuje v Praze a v rodných Opatovicích nad Labem. 

Slavnostní vernisáž výstavy, na kterou vás všechny srdečně zveme, se uskuteční ve čtvrtek 6. dubna od 17 hodin za účasti básníka Františka Novotného. Výstava bude veřejnosti přístupna každý dubnový čtvrtek od 12 do 18 hodin. 

Autor:  Zuzana Foglarová

Nové články v rubrice

 • 2. května  2017       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Hudba ve spirále

  V květnu a červnu 2017 se v Galerii Vinohradská 12 můžete seznámit s vývojem gramofonového průmyslu v Čechách a na Moravě v letech 1890 až 2017 prostřednictvím sbírek Muzea elektrotechniky a médií Národního technického...

   
 • 28. února  2017       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Příroda je můj domov

  Srdečně vás zveme na výstavu velkoformátových fotografií české krajiny, pořízených z výšky fotografem Vladimírem Novotným.

   
 • 16. února  2017       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Hrdinové z Londýna - pozvánka na křest knihy

  Srdečně vás zveme na slavnostní křest knihy Hrdinové z Londýna o československých krajanech v prvním odboji ve Velké Británii, který se koná v úterý 28. února od 10 hodin v Galerii Vinohradská 12 v suterénu historické...

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace