Český rozhlas vysílá 95 let. Připomeňte si ikonické pořady

Český rozhlas připomíná ikonické pořady 95 let svého vysílání - Foto:  Český rozhlas

Český rozhlas připomíná ikonické pořady 95 let svého vysíláníFoto:  Český rozhlas

Myslíte, že je možné, aby v hitparádě soutěžili kanáři? Aby posluchači dobrovolně vyskakovali v šest ráno z postele a cvičili do rytmu Dvořákovy Humoresky? Český rozhlas dokázal, že možné to je. Vydejte se s námi na cestu napříč pořady, které byly ve své době každodenní součástí životů našich posluchačů a posluchaček.

Zavzpomínejte si společně s námi na několik nejúspěšnějších pořadů, které byly v minulých dekádách oblíbenými společníky všech generací posluchačů a posluchaček Českého, respektive Československého rozhlasu. 

Rozhlas je po mnoho let zábavným společníkem i nepostradatelným zdrojem informací. Mnoho pořadů, které doprovázely při ranním vstávání, přinášely ponaučení i zábavu, se staly každodenní součástí života posluchačů. Těmi nejvýraznějšími vás provede hlas herce Jiřího Lábuse. 

Webovou prezentaci připravil Český rozhlas. Autorkou výtvarného řešení je studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Barbora Juriková. 

Zavzpomínat na rozhlasové pořady můžete na adrese www.95let.rozhlas.cz

Čtěte také: 
Historie rozhlasu v kostce

Autor:  Nicola Welnerová

Nové články v rubrice

 • 3. ledna  2019       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Do nového roku s humorem Vladimíra Renčína

  Srdečně vás zveme na výstavu kresleného humoru jednoho z nejznámějších českých kreslířů. Bude instalována v Galerii Vinohradská 12 a navštívit ji můžete každý čtvrtek od 12 do 18 hodin do konce února.

   
 • 29. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Fotograf Oldřich Karásek

  Od třetího prosince v Galerii Vinohradská 12 naleznete fotografie z tvorby jednoho z nevýznamnějších českých fotografů minulých desetiletí, Oldřicha Karáska, který proslul nádhernými snímky z cest po světě.

   
 • 5. listopadu  2018       rubrika: Projekty pro veřejnost

  Mauthausen, koncentrák smrti…

  V pondělí 5. listopadu v 17 hodin zahájíme v Galerii Vinohradská 12 výstavu s názvem „Mauthausen, koncentrák smrti…“ Její autorkou je rozhlasová zvukařka a fotografka Zdeňka Mlýnková.

   

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas